Sarkan kolları anında sıkılaştıran 3 basit hareket

Kadınların aynaya baktığında en çok canını sıkan yerlerinden biri de sarkmış kollar. Gelin 3 basit hareketle daha sıkı kollara sahip olun.  

15 Mayıs 2017, Pazartesi 10:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kol sarkması, sıklıkla kadınların yaşadığı sorunlardan biri. Derinin gevşek olması, yaşlanma, hareketsizlik, kilo alma, ani kilo kaybı, hormonal değişiklikler veya sağlıksız beslenme gibi durumlar kol sarkmasına neden olabiliyor.

Bu problemi çözmenin en pratik yolu ise evde yapacağınız 3 basit ama etkili hareketler!

İşte kol sarkmasını önleyen egzersizlerden evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz üç pilates hareketi;

1 . Triceps Pushup

1 . Triceps Pushup

Dizleriniz kapalı olarak yere değecek şekilde şınav pozisyonuna geçin. Bel ve sırtınızın tam ortasına lastiği yerleştirdikten sonra ön taraftan lastiği sıkıştırarak ellerinizle sabitleyin. Dirseklerinizden destek alarak eğilip kalktıkça kalça, karın, sırt ve kol kaslarınız çalıştıracaksınız.

Lastik bandından aldığınız gerilim de vücudunuz daha hızlı bir şekilde şekillenmesine yardımcı olacak. Bu hareketi en az 10 kez tekrar ederseniz keşkül kıvamındaki kollarınıza veda edebilirsiniz.

2 . Overhead Shoulders

2 . Overhead Shoulders

Ayakta ve dik pozisyondayken iki ayağınızın altından geçirdiğiniz ipi iki elinizle omuzlarınızın hizasında tutun. Daha sonra ellerinizi yukarıya doğru yükseltmeye başlayın. Kollarınız düm düz yukarıya doğru kalkacak kadar zorlayın ve başlangıç pozisyonunuza omuz hizasına geri dönün. Bu egzersizi gökyüzüne kadar uzanabilen sımsıkı kollarınızı hayal ederek en az 10 kez tekrar edin.  

3 . Bicep Curls

3 . Bicep Curls

Kol sarkmasını önleyen egzersizlerden sonuncusu da bicep curls. Yere sırtınız dik olacak pozisyonda oturun. Pilates lastiğini her iki ayağınızın altından geçirerek sıkıca kavrayın. Kollarınız yere ve bacaklarınıza paralel olacak şekilde öne doğru uzasın.

Ardından dirsek ve omuz arasında bulunan hizanızı hiç bozmadan kollarınızı kırın ve ellerinizi mümkün olduğunca yüzünüze kadar yaklaştırın. Bir kaç saniye bu şekilde kaldıktan sonra kollarınızı yavaşça geri uzatarak başlangıç pozisyonunuza geri dönün. Zorlandım diye hareketi yapmamazlık edecek olursanız düğünlerde dans ederken sallanan kollarınızı düşünün ve 10 kez art arda bu egzersizi yapın. Kollarını şekle kavuşturmak isteyenler bu hareketleri düzenli olarak yaptıklarında farkı anlayacaklardır. 10’la başladığınız egzersiz setlerini giderek arttırabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fizikte ve karakterde: Kadınların erkeklerde en önemsedikleri 10 özellik