Şarkıcı Ece Seçkin'in villasını soyanlar adliyeye sevk edildi

Şarkıcı Ece Seçkin'in villasını soyanlar adliyeye sevk edildi

Büyükçekmece'de şarkıcı Ece Seçkin'in evine girerek içerde bulunan annesi Lale Seçkin'i bağlayarak etkisiz hale getiren ve evde bulunan ziynet eşyaları ile gümüş bibloları gasp eden biri kadın iki şüpheli adliyeye sevk edildi. Ece Seçkin, Asayiş Şube Müdürlüğüne gelerek gasp edildikten sonra bulunan eşyalarını polisten teslim alırken 'Hırsızlardan birinin çok güvendiğimiz yan villada oturan hizmetçi çıkmasına çok şaşırmadım. Zaten hep böyle oluyor' dedi

05 Mart 2018, Pazartesi 15:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Olay, geçen Perşembe günü saat 20.30 sıralarında Büyükçekmece'de Beykent Cumhuriyet mahallesindeki villada meydana geldi.

Villada kızı Ece Seçkin ile birlikte yaşayan anne Lale Seçkin market alışverişine gitti. Bir süre sonra marketten dönerek eve giren kadının karşısına yüzleri kar maskeli 2 şüpheli çıktı. Kadını karşılarında gören hırsızlar, ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra onu üst kata sürükledi.

Burada kadına uyuşturucu sprey sıkan hırsızlar onu bayılttıktan sonra 500 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını çalarak kayıplara karıştı. 

16 SAAT İÇERİSİNDE YAKALANDILAR

Olayın ardından ayılan kadın ayaklarındaki ipi çözdükten sonra kapıdan çıkarak yardım istedi. Kadının yardımına karşı villadaki hizmetçi kadın yetişti.

Kadının yardımıyla çözülen ve herhangi bir yara almayan kadın, şoku atlattıktan sonra polis ekiplerine ihbarda bulundu.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alarak, kadının ve hizmetçi kadının ifadesine başvurdu. 


 

KARŞI VİLLANIN HİZMETÇİSİ ANAHTARI KOPYALAMIŞ

Dedektiflerin yaptığı incelemenin ardından Ece Seçkin'in evine kopyalanan bir anahtarla girildiği belirlendi. Bunun üzerine kadının tekrardan ifadesine başvuran dedektifler, anahtarın bazen karşı komşuya bırakıldığını tespit etti.

Bunun üzerine Gürcistan uyruklu Noana K. (46) olduğu öğrenilen karşı komşunun hizmetçisi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Kadının ifadeleri doğrultusunda yola çıkan dedektifler, hırsızlık olayını gerçekleştiren şüphelilerden Gürcistan uyruklu Levani T.'yi (28), Başakşehir Bahçeşehir’deki bir konteynırın içerisinde uyuduğu esnada yakaladı.

Olay anı ise güvenlik kameralarına yansıdı. 

Şüphelilerin poliste verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Noana K.'nın oğluyla Levani T.'nin arkadaş olduğu belirlendi.

Olay anı ise güvenlik kameralarına yansıdı. 
500 BİN DEĞERİNDEKİ MALZEMELER VE ÖZEL BİBLO SERİSİ ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelinin yakalanmasın ardından konteynırda inceleme yapan dedektifleri, evden çalınan ziynet eşyalarının yanı sıra kurusıkı altıpatlar ve çok miktarda sahte döviz ele geçirdi.

Öte yandan ele geçirilenlerin arasında Ece Seçkin'in annesi Lale Seçkin'e ait olan ve onun babasından kaldığı öğrenilen dünyada sadece 19 kişide olan Osmanlı Padişahları ve ulemalarından oluşan özel biblo serisi dikkat çekti.

Asayiş Şube Müdürlüğünde sergilenen malzemeler ardından şarkıcı Ece Seçkin'e teslim edildi. 

ELLERİNİ, AYAKLARINI VE AĞZINI BAĞLAMIŞLAR


Sabah saatlerinde şubeye gelen şarkıcı Ece Seçkin de olay hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ece Seçkin, şüphelilerin kısa bir sürede yakalanması ve eşyaların eksiksiz olarak ele geçirilmesinden ötürü Gasp Büro Amirliği ekiplerine teşekkür etti.

Ece Seçkin, ''Çok tatsız bir olay, Allah ki''EN ÇOK ANNEMİ BULAN HİZMETÇİ KADIN AĞLIYORMUŞ''

Ece Seçkin, ''Şahısların çıkmasından sonra ayaklarını bir şekilde çözerek elleri bağlı bir şekilde evden kaçıyor. Karşı komşunun kapısını yumrukluyor. Kapıyı açıp annemi çözen ve kurtarma numarasını yapan da komşu villanın hizmetçisidir.

Gerçekten ben Gasp Büro Amirliğine teşekkür etmek istiyorum. Çok hızlı bir şekilde olay çözüldü. Bizim de verilmiş sadakamız varmış. Çok teşekkür ediyorum. Olayın tamamı zaten manevi olarak yıpratıcı. Eşyaların hiçbiri benim için önemli değil. Her şeyimiz bulundu. Hiçbir eksiğimiz yok. Hizmetçi kadın annemi bulduğunda en çok o ağlıyormuş'' ifadelerini kullandı. 

Şubedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından 2 zanlı adliyeye sevk edildi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Deniz Baysal Yurtçu ve Nihat Altınkaya koronavirüs oldu