Şarkıcı Nalan’ın son hali (Of Aman Nalan şimdi ne yapıyor?)

Hastalık sebebiyle yıllar önce sahnelere veda eden Nalan Tokyürek'in son hali gören herkesi şaşırttı

19 Temmuz 2018, Perşembe 23:06 Son Güncelleme: 19 Temmuz 2018, Perşembe 23:08
A A

1994 yılında Of Aman Nalan adıyla albüm çıkaran ve daha sonra albümünün ismi lakabı olarak üzerine yapışan Emine Nalan Tokyürek’in son hali gören herkesi şaşırttı.

1994 ile 2000 yılları arasında her gün sahneye çıkan Nalan, alerjik astımı ortaya çıkınca doktorların uyarısıyla sahne dünyasına veda etmek zorunda kalmıştı…


Nalan, sosyal medyayı aktif olarak kullanan ünlüler arasında.

İŞTE NALAN'IN SON HALİ

İŞTE NALAN'IN SON HALİ

Şarkıcı Nalan, genç görüntüsüyle adeta yıllara meydan okuyor.

NALAN KİMDİR?

NALAN KİMDİR?

Tam adı Emine Nalan Tokyürek olan Nalan Tokyürek, 15 Kasım 1973 tarihinde Eskişehir’de polis bir baba ve ev hanımı bir annenin üçüncü kızları olarak dünyaya geldi. Babasını tayini sebebiyle 3 yaşındayken İstanbul'a taşındılar.

İlkokula İstanbul'da başladı. 5.sınıfa kadar İstanbul'da okudu. Babasının tayini çıktığı için taşındıkları Afyon'da ilk okulu bitirdi.

1984 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi, Kanun öğrencisi olarak ortaokula başladı. Lise ve üniversite öğrenimine de aynı okulda şan bölümü öğrencisi olarak devam etti.

Klasik Türk Müziği eğitimini bu okulda tamamladı. Daha üniversitede öğrenciyken, okul arkadaşlarından kurulu bir grupla Beşiktaş Sokak Bar'da yaptığı programlarla İlk sahne deneyimini kazandı.

1993'te Ataköy Regatta, Twins Bar'da sahne almaya başladı. O dönemlerde Garo Mafyan, hazırladığı bir albüm için solist aramaktaydı. Çalıştığı barda Nalan'ı dinledikten sonra albümü onun okumasını istedi. Şarkılar hazır olduğu icin kısa sürede albümü tamamladılar. İlk albüm, 1994'te "OF AMAN" adıyla piyasaya çıktı.

800 binlik satışla o dönemde çıkan albümler içinde en başarılı albüm oldu. Akıllarda albümünün adıyla bütünleşerek, 'Of Aman Nalan' olarak kaldı.

1994 ile 2000 yılları arası haftanın her günü sahneye çıkan Nalan, alerjik astımı ortaya çıkınca doktorların uyarısı üzerine sahne dünyasına veda etmek zorunda kaldı.

Babasının en büyük hayali ve isteği olduğundan dolayı onun anısına 2007 yılında "TÜRK SİNEMASI KLASİKLERİ" adı ile bir Türk Sanat Müziği albümü çıkarttı.

Bu albüm özellikle yorum ve icrası ile bu dalın duayenleri arasında çok beğeni topladı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.