Sarkisyan: Türkiye'nin ambargoyu kaldırması koşula bağlı değil

Sarkisyan: Türkiye'nin ambargoyu kaldırması koşula bağlı değil

08 Eylül 2009, Salı 12:03
A A
Sarkisyan: Türkiye'nin ambargoyu kaldırması koşula bağlı değil

Hırvatistan’a resmi bir ziyarette bulunan Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Hırvatistan mevkidaşı Stjepan Mesic ile yaptığı görüşmelere ilişkin bilgi verirken "Türkiye tarafından Ermenistan’a uygulanan ambargonun kaldırılmasının koşula bağlı olmadığı konusunda görüş birliğine vardık" dedi.
Serj Sarkisyan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stjepan Mesic ile görüştükten sonra yaptığı açıklamalarda Mesic’e Karabağ sorununa ilişkin son gelişmeler ve Türkiye-Ermenistan yakınlaşması konusunda bilgi verdiğini belirterek şunları söyledi:
"Türkiye tarafından Ermenistan’a uygulanan ambargonun kaldırılmasının ve iki komşu ülke arasında normal ilişkilerin kurulmasının koşula bağlı olmadığı konusunda görüş birliğine vardık. Bu, 21. yüzyılında iki komşu devlet arasında tek barışçıl yan yana yaşama tarzıdır."
Ermenistan Devlet Radyosu’na göre, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Mesic ise, Türk-Ermeni ilişkilerinin normalleşmesine yönelik inisiyatifi olumlu karşıladığını belirterek, normalleşmenin bölgesel barış ve güvenliğe katkıda bulunacağını ifade etti.

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.