Satılmış Erdoğan: Başbakanımız isterse ismimi değiştiririm

Yozgat'ta AK Parti'den Belediye Başkan aday adayı olan harita mühendisi Satılmış Erdoğan, 'Başbakanımız isterse, 45 yıldır gurur ve şerefle taşıdığım ismimi değiştirmeye hazırım' dedi

18 Kasım 2013, Pazartesi 15:54
A A

Yozgat Belediye Başkanlığı için 20 gün önce aday adaylığını açıklayan Satılmış Erdoğan, o günden bu yana isim ve soyadını hedef alan davranışlarla karşılaştığını belirterek şöyle dedi:

 

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer13157","13157","201311","13157-.jpg");'ALLAH'A ADANMIŞ' ANLAMI TAŞIYOR


"Son günlerde yerel ve ulusal basında, sosyal medyada adım ve soyadımla ilgili hoş olmayan karalama kampanyalarıyla karşılaşıyorum. Benim adım Satılmış, soyadım Erdoğan. Annem ve babam bana bu ismi koymuş ben de gururla taşıyorum. Adım Allah’a adanmış anlamını taşıyor. Soyadıma gelince, bir dünya lideri sayın başbakanımızın soyadıyla aynı. Bunun için de mutlu ve gururluyum. İsmim ve soyadım kullanılarak partim ve başbakanımıza karşı saygısızlık yapılıyor. Eğer başbakanımız isterse, 45 yıldır gurur ve şerefle taşıdığım adımı değiştirmeye ve sayın başbakanımızın vereceği ismi almaya hazırım."

İsmin te dedi. Yozgat AK Parti’de Satılmış Erdoğan ile birlikte 10 belediye başkan aday adayı olduğu öğrenildi.

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT,(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.