Schumacher'in dosyasını çalan hırsızın şüpheli ölümü

Bir helikopter şirketinde yönetici olan ve Schumacher'in hasta dosyasını çalmakla suçlanan zanlının kaldığı hücrede kendini asmış olarak bulunduğu bildirildi

06 Ağustos 2014, Çarşamba 18:02
A A
Schumacher'in dosyasını çalan hırsızın şüpheli ölümü

Kayak kazası sonrası yaralanan eski Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in daha önce tedavi gördüğü Fransa’daki Grenoble Hastanesi’ndeki dosyasını çalmakla suçlanan zanlı intihar ederek hayatını kaybetti. Zürih Kantonu Savcılığından yapılan açıklamada, dün tutuklanan zanlının bugün, kaldığı hücrede kendini asmış olarak bulunduğu bildirildi.

HELİKOPTER ŞİRKETİNDE YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞIYORDU

Açıklamada, adı açıklanmayan fakat İsviçre helikopter şirketi Rega’da yönetici olarak çalıştığı belirtilen sanığın, "hasta mahremiyeti ve tıbbi gizliliği ihlal etmek" suçlamasıyla tutuklandığı kaydedildi. Savcılık açıklamasında, ilk incelemelere göre ölüme başka bir kişinin neden olma ihtimalinin bulunmadığı da ifade edildi. Schumacher, komadan çıkmasının ardından, 16 Haziran’da Fransa’daki Grenoble Hastanesi’nden İsviçre’deki Lozan Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilmiş, 45 yaşındaki eski Formula 1 pilotunun sevk işlemleri sırasında helikopter şirketi Rega ile de temas kurulmuştu.

Fransız gazetesi "Le Dauphine Libere" temmuz başlarında, Schumacher’in dosyasının Avrupa’daki medya kuruluşlarına yaklaşık 67 bin 200 dolar karşılığında teklif edildiğini ve teklifin Zürih merkezli Rega helikopter şirketinin IP adreslerini kullanan bir bilgisayardan geldiğini bildirmişti. Fransa’daki Grenoble Hastanesi’nin yetkilileri de Alman sporcunun hasta dosyasının çalınması üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...