Scottie Pippen'a göre Kobe Bryant, Michael Jordan'dan daha iyiydi

Efsane Chicago Bulls kadrosunda Michael Jordan'ın en büyük yardımcısı ve döneminin en iyi 2. oyuncusu olarak gösterilen Scottie Pippen'ın çok konuşulacak bir röportajı yayına girdi. Pippen, röportajında Kobe Bryant için "Jordan'dan daha iyiydi" diyor.

27 Mayıs 2020, Çarşamba 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Scottie Pippen, geçtiğimiz nisan ayında Tuzio ile bir röportaj yaptığı ortaya çıktı. Bu röportajın, Michael Jordan'ı anlatan 'The Last Dance' belgeselinden daha önce hazırlanan bir röportaj olması dikkat çekici.


Kobe'nin ölümünün ardından konuşan Pippen, Kobe ile ilgili pişmanlıklarını anlatırken "Ona ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu yeterince söyleyemedim. Ve bundan nefret ediyorum. Sürekli beni arayıp düşüncelerimi sorardı. Bunu sevdiği birçok insana yaptığını da iyi biliyorum. Çok zeki biriydi ve hep en iyisi olmak için çalıştı" dedi.

Röportajın tam bu kısmında Kobe ile MJ'yi kıyaslayan Pippen, "Kobe, MJ gibi olmak için çok çabaladı. Eski videolara şöyle bir bakıyorum da, kendi kendime 'Vay be, Jordan'dan daha iyiymiş' diyorum. Bu çocuk liseden çıktı ve MJ gibi Dean Smith eğitiminden de geçmedi" dedi.

Dean Smith, Jordan'ın North Carolina'dan gençlik koçuydu ve MJ'nin kariyerinde çok büyük emeği olduğu biliniyor.

Kobe ise bu konuda her zaman mütevazi davranmıştı. MJ ile kıyaslanmasıyla ilgili "Benim size sunduğum her şey bana ondan kaldı. Benim için her zaman abi gibiydi. Hep tavsiyeler verdi. O olmasaydı 5 şampiyonluk kazanamazdım. Her zaman onu örnek aldım" demişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER LeBron James'ten polis tarafından öldürülen George Floyd için Colin Kaepernick paylaşımı