Seda Sayan Adliye'de

Seda Sayan Adliye'de

Seda Sayan, programında eşini dövdüğü iddia edilen bir kişi için "Allah cezasını versin" dediği gerekçesiyle hakkında yapılan şikayet üzerine savcıya ifade verdi

13 Eylül 2012, Perşembe 13:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ünlü şarkıcı Seda Sayan, avukatı Şeyda Yıldırım ile birlikte Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Programa konuk ettiği bir kişi için "Allah cezasını versin" dediği iddia edilen Seda Sayan, hakkında "hakaret" suçundan açılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

AYLIK GELİRİ 50 BİN TL

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nurten Altınok'a ifade veren Seda Sayan aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu belirtti. İfadesinde bir televizyon kanalında yayınlanan programın sunuculuğunu yaptığını ifade eden Sayan, "Yapımcı firma tarafından programda hangi konuların işleneceği, kimlerin çağırılacağı önceden belirlenmektedir ve içeriğe herhangi bir müdahalem söz konusu değildir. Programda genel olarak mağdur olduğunu belirterek başvuran kişilerin durumları araştırılarak, mağduriyetleri ortaya konulup, kamuoyu tarafından kendilerine yardımcı olunması sağlanmaktadır" dedi. Programa katılan ve eşi tarafından dövüldüğünü belirten bir kadının mağduriyetini yansıttıklarını anlatan Sayan, "Program öncesinde bana yaşadıklarını anlattı. Ayrı yaşadığı ve boşanma davaları devam eden eşinin yaralaması sonucu bağırsaklarının nasıl dışarıda bulunduğunu gösterdi. Gerek kendisinin gerekse çocuklarının yaşamış olduğu eziyeti ben bizzat gördüm. Programda da bu hususları kendisi aktardı" diye konuştu.

"GAYRİ İHTİYARİ DEMİŞ OLABİLİRİM"

Kadına yönelik şiddetin uzun süredir tartışıldığını ifade eden Sayan, "Neredeyse her gün bir kadın ayrı yaşadığı veya ayrıldığı eşi tarafından öldürülmektedir. Programda biraz da bu hususa dikkat çekmek istemiştik. Konuğumuzun avukatları karşısında gayri ihtiyari eşi hakkında 'Allah cezasını versin' demiş olabilirim. Bu bir yakınma, bedduadır. Hakaret içermemektedir" ifadelerini kullandı. Konuğun eşinin öldüğünü, hakkında açılan dava nedeniyle cezaevinde bulunurken intihar ettiğini sonradan öğrendiğini söyleyen Sayan, "Şahsın yaşadığını düşünerek onun hakkında konuştuğum için hatta 'Tövbe tövbe ya Rabbim cezasını versin deyip durdum adama' diyerek, ölenin arkasından kötü konuşmak istemediğimi de belirttim" diye konuştu.

İfadenin ardından avukatıyla birlikte adliyeden çıkan Sayan, açıklama yapmadan aracına binerek adliyeden ayrıldı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burak Akkul: Hastanede uyutulunca rahmetli annemle bağlantı kurdum