Şehir çöplüğüne oyun parkı kurdu

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kavukçu, yaptığı farkındalık çalışması kapsamında, çöplükteki atık oyuncaklarla da oynadı.

26 Kasım 2019, Salı 17:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar

Kent merkezine 6 kilometre uzaktaki, Erzincan Belediyesine ait Katı Atık Çöp Depolama Alanı’na giden Kavukçu, burada atık malzemelerle salıncak ve kaydırak kurdu.


Bir süre alandaki atık oyuncaklarla da oynayan Kavukçu, çöplerin üzerine uzandı. Kavukçu’nun farkındalık çalışması, renkli görüntüler oluşturdu.

Prof. Dr. Kavukçu, gazetecilere yaptığı açıklamada, şehir çöplüğünde bir sanatçı sorumluluğunda ve duyarlılığında performans sergilediğini söyledi.

Atık çöpleri toplayarak oyun alanı oluşturduğunu belirten Kavukçu, şöyle konuştu, "Doğayı, dünyayı atıkla çöplüğe çeviren zihniyet değişmedikçe, dünyamızın ve çocuklarımızın geleceği giderek yok olmakta. "

"Ve bu yok oluştan kurtulamayacağız. Onun için kendi tüketimimize ilk başta birey olarak, sonra toplum ve tüm dünya olarak dikkat etmemiz, israfa ve savurganlığa kaçmadan ihtiyaçlarımız çerçevesinde tüketimi gerçekleştirmemiz gerekiyor."


"Yoksa burada da görüldüğü gibi büyük atık alanları, büyük çöplükler oluşmakta."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 2019'un en komik 19 vahşi doğa fotoğrafı