Şehitliklerde alternatif anma töreni önlemi

Şehitliklerde alternatif anma töreni önlemi

Çanakkale Savaşları'nın 100'ncü yılı nedeniyle 06-08 Ağustos tarihleri arasında Avustralya ve Yeni Zelandalılar için düzenlenecek alternatif anma törenlerinde Gelibolu Tarihi Alanı'nın kuzey bölümünde yer alan 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Yalnızçam Mevkileri'ne ziyaretçi alınmayacağı açıklandı

04 Ağustos 2015, Salı 20:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yıl dönümü nedeniyle Gelibolu Tarihi Yarımadası’nda 18 Mart ile 24-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenen törenlere yer sıkıntısı nedeniyle katılamayan Avustralya ve Yeni Zelandalılar için alternatif tören yapılacağı bildirildi.

6-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek anma törenleri için şehitliklerin bir bölümünün vatandaşların ziyaretine kapatılacağı bildirildi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Avustralya ve Yeni Zelanda Hükümetleri tarafından, 06-08 Ağustos 2015 tarihlerinde Gelibolu Tarihi Alanı’nın kuzey bölümünde yer alan 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Yalnızçam Mevkileri’nde, Türkiye Cumhuriyeti’nin evsahipliğinde anma törenleri icra edilecektir. Söz konusu tarihlerde ve törenlerin icrası esnasında hem ülkemize gelen yabancı misafirlerin hem de tarihi alanları ziyarete gelen vatandaşlarımızın yoğun trafik nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için yukarıda anılan bölgeler ile ilgili olarak tedbire yönelik uygulamalar yapılacaktır. Bunun dışında kalan abide ve diğer bölgeler ziyarete açık olacaktır" denildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Sinovac aşısından sonra Pfizer-BioNTech aşısı olabilir miyim?' sorusuna yanıt