Serdar Ortaç : Ayaklarım tutmuyor

Serdar Ortaç : Ayaklarım tutmuyor

Serdar Ortaç'tan MS hastalığıyla ilgili samimi açıklamalar...

24 Kasım 2017, Cuma 12:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Duymayan Kalmasın'a konuşan Serdar Ortaç, yaşadığı zorlukları kameralar karşısına geçip anlattı.

Daha önce de hastalığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Serdar Ortaç, dışarıdan iyi gözükmesine rağmen hastalığından dolayı çok acı çektiğini belirterek şu ifadeleri kullanmıştı: "Dıştan iyiyim, ama içeriden yanıyorum. Sanki çimentoyu, alçıyı belime dökmüşler gibi. Sahnede 'Yaz Yağmuru'nu okuyorum mesela, hop yana kayıyorum toparlıyorum kendimi ve devam ediyorum."

Serdar Ortaç Duymayan Kalmasın'da ise hastalığı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Sağlığımın geri gelmesini diliyorum ama o imkansız. Dışarıdan iyi görünüyorum tabii ama içten yorucu. Ayaklarım tutumuyor, yürürken zorlanıyorum. Eskiden piyano çalardım mesela şimdi çalamıyorum, kilitleniyorum, uyuşuyorum. Bu MS'in zorluğu işte..."


 

MS HASTALIĞI NEDİR?

Multipl Skleroz, bağışıklık sisteminizin sinirlerinizi kapsayan koruyucu dokuya (miyelin) saldırdığı potansiyel olarak zayıflatan bir hastalıktır. Miyelin hasarı beyniniz, omuriliğiniz ve vücudunuzun diğer kısımları arasındaki iletişimi etkileyebiir. Bu durum sinirlerin kendisinde geri dönüşü olmayacak hasara neden olabilir. Belirtileri etkilenen sinirlere ve hasarın boyutuna bağlı olarak oldukça değişkenlik gösterir. Şiddetli multipl skleroz hastaları yürüme ve net konuşma yetilerini kaybedebilirler.


Serdar Ortaç: Ebru Gündeş beni kadın sandı


Chloe Loughnan: Serdar benden çok seveni bulursa aldatsın

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Irina Shayk New York sokaklarında çekimde