Şerife Nine 'çamurlu ayakkabı'larını çıkarıp acil servise girdi

Şerife Nine 'çamurlu ayakkabı'larını çıkarıp acil servise girdi

Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde yakınları tarafından ağrıları nedeniyle devlet hastanesinin acil servise götürülen 84 yaşındaki Şerife Cesur, çamurlu ayakkabılarını kapının önünde çıkarıp içeri girdi. Olayın sosyal medya aracılığıyla kamuoyuna yansımasının ardından Sağlık Bakanı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şerife Nine'yi arayarak teşekkür etti

07 Nisan 2016, Perşembe 11:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlçeye bağlı Yeşilyazı köyünde yaşayan ve okuma yazma bilmeyen 6 çocuk annesi Şerife Cesur, karın ağrısı şikayetiyle yakınları tarafından Sulakyurt Devlet Hastanesine götürüldü.

Yerlerin kirlenmesini istemeyen Şerife Nine, çamurlu ayakkabılarını çıkararak acil servisteki muayene odasına girdi.

'KENDİNİ BİLEN ÇAMURLA İÇERİ GİRMEZ'

Olayı haberleştiren muhabirlere o günü anlatan Şerife Nine, "Ayakkabılarımda çamur vardı. Muayene odasına ayakkabılarımı kapının önüne çıkardıktan sonra girdim. Doktor ve oradakiler bana ’ayakkabını çıkarma’ dediler ama ben onları dinlemedim.

'Çamurlu ayakkabılarla girilir mi? Yazık olur’ dedim. Kendini bilen çamurla içeri girmez. ’Hastane pis olmasın, kirlenmesin’ dedim. Hemşireler bana gülümsediler ve ’bu teyze görmüş  kişi’ dediler.  

Tedavimi yapan ve bana yardımcı olan doktor ve hemşirelere teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Başka kişilere de tavsiyem bu gibi yerlere ayaklarındaki pisliklerle girmesinler." diye konuştu.

'SEN BURAYA GELSEN OLMAZ MI?'

Şerife nineyi muayene eden doktor Aybüke Ünsal da o günü anlatırken, "Teyze, ’Yavrum ayakkabılarım çok çamurlu sen buraya gelsen olmaz mı?’ diye seslendi.

Ben de kendisine ’gel önemli değil. Temizliğini yaparız, sorun değil’ dedim. Israrla ayakkabısıyla içeriye girmek istemediğini söyledi. Biz müdahale etmemize rağmen ayakkabısını poliklinik kapısının hemen önüne çıkardı ve içeriye öyle girdi." dedi.

'İZİN ALIP FOTOĞRAFINI ÇEKTİM'

Olay karşısında duygulandırdığını ve hastanın yakınlarından izin alarak kapının önündeki ayakkabıların  fotoğrafını çektikten sonra sosyal medyada  paylaştığını anlatan Ünsal, "Birçok sağlık çalışanı arkadaşım görsün, umutları  tükenmesin diye çünkü özellikle benim gibi göreve yeni başlayan birçok arkadaş,  sağlık çalışanı zaman zaman yaşanan şiddetten, görülen muamelelerden çok muzdarip  ama bu olayda, bu mesleğin yapılabilir olduğunu ve bir yerlerde temiz yürekli  insanların olduğunu bize hatırlatması açısından arkadaşlarımla paylaşmak  istedim." dedi.

SOMALI MADENCİ AKILLARA KAZINMIŞTI

Şerife ninenin davranışına benzer bir durum, Soma’daki maden faciası sonrası yaşanmıştı. Maden faciasından yaralı kurtulan ve ambulansa bindirilirken sedye kirlenmesin diye sağlık personeline "çizmelerimi çıkarayım mı?" diye soran  Murat Yalçın, bu sözleriyle herkesi duygulandırmıştı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kürtaj yapan sahte doktora baskın! Gözaltına alındı