Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz 8 bitki türü

Sevdiklerimize hediye almak, onları unutmadığımızı ve sevdiğimizi göstermenin en güzel yöntemlerindendir. Bitki bakmayı seven ve bitkilere ilgi duyan sevdiklerinizi mutlu etmenin yolu onlara bitki almaktan geçiyor. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz 8 bitki türü neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız detaylar haberimizde.

13 Aralık 2019, Cuma 13:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Sukulent

Sukulent

Sukulent kaktüs familyasından bir bitkidir. Kelime anlamı olarak "özü ve suyu olan" demektir. Sukulent bitkisinin pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Kaktüs

Kaktüs

Kaktüsgiller, gövdeleri etli ve yaprakları diken şeklini almış bir çiçekli bitkiler familyası. Kaktüs, cins adı olmamasına rağmen, kaktüsgiller familyasını oluşturan gövdeleri etli, yassılaşmış ve sulu olan, yaprakları diken şeklini almış bütün çiçekli bitkilere verilen ortak addır.

Eçeverya

Eçeverya

Echeveria, Orta Amerika, Meksika ve kuzeybatı Güney Amerika'nın yarı çöl bölgelerine özgü, Crassulaceae familyasında bulunan geniş çiçekli bitki türüdür.

Küpe çiçeği

Küpe çiçeği

Küpe çiçeği, küpe çiçeğigiller familyasından Fuchsia cinsini oluşturan 100 türü bulunan bitki cinsidir. Büyük bölümünün anayurdu Amerika'nın tropikal bölgeleridir. Kırmızı, mor, pembe, beyaz renkte çiçekler açarlar.

Çin herdemyeşili

Çin herdemyeşili

Aglaonema ismi Yunanca’dan gelmektedir. Aglos: parlak; nema ise ip anlamına gelmektedir. Aglaonema bitkisi; Spathifyllum, Dieffenbachia ve Philodentronla akrabadır.


Aloe vera

Aloe vera

Tıbbi sarısabır, Asphodelaceae familyasından tıbbi amaçlarla kullanılan bir sarısabır türü. Yaprak, iki bölümden, meydana gelmiştir. Müshil olarak kullanılan ve antrakinonlar adı verilen maddeleri içeren yeşil kabuk bölümü ve Aloe jeli olarak adlandırılan müsilaj bölümü bulunmaktadır.

Areka palmiyesi

Areka palmiyesi

Madagaskar kökenli areka palmiyesi, palmiyegiller familyasından gelmektedir. Dipten sürgünlerle çoğalma özelliği Dypsis cinsi palmiyelerdendir. 

Benjamin

Benjamin

Genellikle ağlayan incir, benjamin incir veya ficus ağacı olarak bilinen ve genellikle sadece ficus olarak mağazalarda satılan Ficus benjamina, Asya ve Avustralya'da bulunan Moraceae familyasında bulunan çiçekli bir bitki türüdür. Bangkok'un resmi ağacıdır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Gardırobunuzdaki giysileriniz hakkında neler biliyorsunuz? Çevreye ne gibi etkileri var?