Sevgililer Günü için pembe ve kırmızı temalı 10 makyaj ilhamı

Bu sene Sevgililer Günü, pazar gününe yani sokağa çıkma yasağına dikkat geldi. Her ne kadar tüm günü evde geçireceğimizi bilsek de biz asla güzelliğimizden ödün vermeyeceğiz. Pijamaların içinde olsak bile güzel makyajlar yapacağız. Ama normal istiyoruz ki, o günkü makyajımız her zamankinden biraz farklı olsun. Günlük makyajın dışında bir makyaj arıyorsanız kırmızı ve pembe tonlar sizin için en iyisi olacak. Sevgililer Günü için pembe ve kırmızı temalı 10 makyajı bir araya getirdik.

10 Şubat 2021, Çarşamba 15:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1. Esmer ten, kırmızı ruj ve beyaz elbise üçlüsü

Esmer tenlilerin genelde kırmızı rujdan kaçtığı, bilinen bir gerçek. Ancak açık renkli kıyafetler, kırmızı ruj ve esmer ten üçlüsü Sevgililer Günü için en iyi makyaj seçeneği. Sizi anında bir meleğe dönüştürür. Kırmızı rujun en iyi eşlikçisi bronz tendeki göz makyajıdır.

2. Kırmızı ruju patlat

2. Kırmızı ruju patlat

Gösterişsiz saçlar, belli belirsiz bir göz makyajı, silik kontürler... Sadece dudaklarınızın ön planda olduğu bir makyaj. 'Beni öp' demenin daha iyi bir yolu var mı?

3. Kaküllüyseniz bir kırmızı ruju hak ettiniz

3. Kaküllüyseniz bir kırmızı ruju hak ettiniz

Kaküllü kadınların yüz hatları otomatik olarak yuvarlanır ve daha çocuksu yüz hatlarına sahip olurlar. Bu nedenle kırmızı ruj onları korkutabilir. Ancak Taylor Swift, bu korkunun ne kadar yersiz olduğunun canlı kanıtı adeta.

4. Keskin bir eyeliner ve kırmızı ruj

4. Keskin bir eyeliner ve kırmızı ruj

Kırmızı ruju sürdüğünüz anda diğer bütün makyaj malzemelerinden vazgeçeceksiniz diye bir kaide yok. Alabildiğine keskin bir eyeliner ile de kullanabilirsiniz kırmızı rujunuzu. Tepede bir topuz gözlerinizi ve kaşlarınızı tamamen yukarı kaldırabilir.

5. Renkli eyeliner'lar

Eğer keskin gözlerin, baskın dudakların insanı değilseniz daha 'soft' seçeneklere kaymakta yarar var. Bunun için ise yumuaşacık renklerdeki eyeliner'lar en güzel seçenekler. Üstelik her gün pembe eyeliner sürdüğünüzü de düşünmediğimiz için, eşinize bir hayli farklı gözükeceksiniz.

6. Monokrom pembe

Gerçek bir gül rengi. Nemli, sağlıklı, pembe bir görünüm. Bu makyajla hayatınızı boyunca sağlıksız tek bir yiyeceği bile ağzınıza koymamış, tek bir dal sigara bile içmemiş, bir kadeh şaraba bile el sürmemiş gibi görüneceksiniz. 

7. Pembe ombre

 Zor gibi görünüyor, farkındayız. Ancak yapmanız gereken birkaç adım şöyle:

  •  En açık pembe tonunu tüm göz kapağına uygulayın.
  • İkinci en açık tonu göz kapağınızın ortasından dışına doğru karıştırın.
  • En koyu pembeyle göz kapağınızın köşesinde bir 'V' harfi oluşturun. 

8. Gül kurusu tonları

Eğer klasik kırmızı ve pembe tonları size göre değilse gül kurusu tonlarını deneyebilirsiniz. Özellikle metalik tonlar size çok daha modern bir görünüm sağlar. 

9. İyice abartıyoruz

Eğer bu 14 Şubat'ı kafasına kazısın, hiçbir şekilde unutmasın istiyorsanız elbette ilk tercihiniz kırmızı olur ama size bir teklifimiz var. Kırmızı rujun üzerine bir parlatıcı ile neden çıtayı yükseltmiyorsunuz? Hem de buğulu gözlerle. 

10. Soft pembe gözler

Eğer sert renkler deneyip risk alma cesaretiniz yoksa en iyi arkadaşınız nude'a yakın soft pembelerdir. Biraz dudak parlatıcısı ve biraz simli ürünlerle görünümü daha özenli hale getirebilirsiniz.  


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç dökülmesine karşı neler yapabiliriz?