Sevgilisinden yeni ayrılan var mı? Bu dönemde kendinizi tutmanız gereken 8 konudan bahsediyoruz

O artık gitti, buna inanmak ve kabul etmek de biraz vaktinizi alacak. Şu an içinizde belki sinir, belki kıskançlık belki de yoğun bir aşk var. Bunlar öyle güçlü duygular ki size anlamsız şeyler yaptırmakta üstlerine yok. İşte tam da bu yüzden bunları yazmak istedik; bu dönemi atlatırken yanınızda size destek olacak bu 8 şeyi unutmayın.

19 Ekim 2020, Pazartesi 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Stalk mu? Lütfen ama..

1- Stalk mu? Lütfen ama..

Sürekli telefonu sizin elinizden alıp size kızan yakın arkadaşınız gibi olmak istemiyoruz ama gerçekten bu dönemde stalk yapmamanız gerekiyor. Evet çok haklısınız, 2 gün önce tüm hayatınız olan kişiyi şu an göremiyorsunuz bile, ama yine de siz bizi dinleyin. İçinizdeki stalk yapmak isteyen yer aslında onun ne yaptığını değil de “arkamdan üzülüyor mu?” “Kimlerle buluşmuş, beni anlatıyor mu?” gibi soruların cevabını arıyor :) Stalk yapmak yerine nasıl hissediyorsanız ona inanın ve özgüveninizi yüksek tutun.

2- Onun arkadaşlarıyla buluşmak kulağa ne kadar mantıklı geliyor?

2- Onun arkadaşlarıyla buluşmak kulağa ne kadar mantıklı geliyor?

Bu bir hayat kuralıdır; ilişkinin içine başkalarını soktuğunuz anda o ilişki size ait olmaktan çıkar. Üstelik insanlar olayları aktarırken kendi bakış açılarından aktardığı için değişikliğe uğramaması imkansızdır. Aşk acısını hafifletecek şey onun arkadaşlarıyla buluşup durumu değerlendirmek gibi görseniz de bu uzun vadede size hiçbir şey kazandırmayacaktır. Eğer gerçeken sizin de yakın arkadaşınız değilse, yani sadece eski sevgilinizin yakını olan biriyse lütfen ona bu teklifle gitmeyin ya da ondan gelen bu teklife umutlu gözlerle bakmayın. Ortada çözülecek bir şey varsa sadece ikinizin çabasıyla olur.

İçinizde ona söylemek istediğiniz bir şeyler mi kaldı? Lütfen konuşun, başka yollar aramayın.

İçinizde ona söylemek istediğiniz bir şeyler mi kaldı? Lütfen konuşun, başka yollar aramayın.

Şarkı sözüyle laf sokmak, saç boyatmak, nispet yapmak; bunlar size tanıdık geliyor mu? Bunlar aslında söylemek isteyecekleri olan birinin yardım çığlıkları gibi. Çoğu ilişkide bunun bir başka versiyonu ise içtim ve sana mesaj atacak duruma geldim oluyor. Oysa ki birine bir şey söylemenin en kestirme ve en anlaşılır hali birine gerçekten o şeyi söylemek olmalı :) İletişiminiz ne kadar netse ilişkinizin sağlıklı olma umudu da o kadar yüksek

4- Altın kural; eski fotoğraflar, videolar zehirlidir

4- Altın kural; eski fotoğraflar, videolar zehirlidir

Gece yatağa yattığınızda kendinize uyguladığınız bir işkence yöntemi; eski fotoğraf ve videolara bakıp kendinizi ağlatmak. Bu sizi mantıklı düşünme treninden aşağı atan bir hareket ve duygusal yoğunluğunuzu arttırıp kendinizi çaresiz hissettirmekten başka hiçbir amacı yok. Bunun yerine bomboş bir kafa dağıtıcı oyun açmaya ne dersiniz?

5- Büyük konuşmamanızı istesek?

5- Büyük konuşmamanızı istesek?

Onu etrafta kötüleyip durmak ve “bir daha asla” tarzında şeyleri sürekli dile getirmek de size hiçbir yarar sağlamayacaktır. Siz de şahit olmuşsunuzdur en çok yeniden başlayan ilişkiler “bu sefer gerçekten bitti” diyen çiftlerin ilişkileri oluyor :) Özellikle onu etrafta kötülemeniz ve kendinizi haklı çıkartma isteğinize bir dur deyin, insanların size hak verip vermemesine bu kadar takılmayın.

6- Bu duruma sizden daha çok üzülen biri varsa dikkat edin

6- Bu duruma sizden daha çok üzülen biri varsa dikkat edin

Bazı insanlar çok iyi niyetlidir ama bazıları da çok güzel iyi niyetli taklidi yapabilirler. Üstelik hiçbir çıkarları olmadan, sırf bu drama devam edebilsin diye. Sizi özellikle bu dönemin iyice içine çeken insanlar belki de masumdur ama yine de dikkat edin. Sizi farklı yerlere bakmaya zorlayan insanları tercih edin.

7- Hangi müzikleri dinlediğiniz çok önemli

7- Hangi müzikleri dinlediğiniz çok önemli

Müzik ruhun gıdasıysa ne yediğimize dikkat etmek de hakkımız. Bir şarkı tüm gününüzü onarılamaz hale getirebilir, bunu siz de iyi biliyorsunuz. Bu döneme uygun size umutlu ve aydınlık hissettirecek playlistler bulmak 5 dakikanızı alır.

8- Onunla gittiğiniz yerlere bir süre ara vermek nasıl fikir?

8- Onunla gittiğiniz yerlere bir süre ara vermek nasıl fikir?

Her AVM’nin, her restoranın, her parkın alternatifi mevcut neyse ki, birkaç ay bu yerlere uğramazsanız sürecin size yarattığı travma da o kadar sakin şekilde kalır. Üstüne üstüne gitmenin bir faydası olmayacaktır.


Bu günlerin çok kısa süre içinde geçeceğini hiç unutmadan yaşamak size güç verecektir. Barışma umudunuz içinizde hep dursa bile bu umudun ışığında değil de kendi ışığınızda yaşamanın vakti! 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hadi aşkınız için bir şarkı tutun: Hayatınızdaki kişiyle aşkı yeniden yakalayabilmenin 10 yolu