Sevgiliye tehdit mesajına 6 ay hapis

Sevgiliye tehdit mesajına 6 ay hapis

Trabzon'da 25 yaşındaki Songül B, kendisinden ayrılan evli sevgilisine cep telefonundan tehdit içerikli mesajlar gönderdiği iddiasıyla tutuksuz yargılandığı davada 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

08 Mart 2012, Perşembe 16:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Songül B., evli olan Haldun T. ile ilişki yaşadı. Ancak bir süre devam eden beraberliğin ardından beklemediği bir anda terk edilen Songül B. bunun üzerine sevgilisinin cep telefonuna tehdit içerikli mesajlar gönderdi.

Haldun T.’nin telefonuna tehdit içerikli mesajlar gönderildiği yolundaki şikayeti üzerine gözaltına alınan Songül B., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Hakkında, 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Songül B., Trabzon 1’inci Sulh Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya katılan Haldun T., mesajlarla tehdit edildiğini ancak şikayetçi olmadığını söyledi.

İfadesinde, Haldun T.’nin kendisini evlenme vaadiyle kandırıp oyaladığını ve hiç beklemediği bir anda da bırakarak ayrıldığını anlatan Songül B. ise tehdit kastı olmadığını kaydetti.

Songül B.’yi tehdit suçu işlediği gerekçesiyle 6 ay 7 gün hapis cezasına çarptıran mahkeme, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

Fatih TURAN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dedesini ziyarete gitmişti! Küçük Yağız'ın korkunç sonu