Sevimli köpek Dost ve kaz Zincir'in dostluğu görenleri büyülüyor

Başkentte birlikte büyüyen Dost isimli köpek ile Zincir adlı kazın dostluğu görenleri şaşırtıyor

03 Ekim 2018, Çarşamba 12:16 Son Güncelleme:
A A

Ankara'nın Sincan ilçesinde bir ailenin küçük yaşlardan beri yan yana büyüttüğü golden retriever cinsi köpek ile kaz, günlerini birlikte geçiriyor. 


Sahipleri eşliğinde sokaklarda birlikte gezen, sık sık birbirlerine sevgi gösterisinde bulunan ayrılmaz ikilinin yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Dost ve Zincir, aynı kaptan köpek maması yiyor.

Hayvanların sahibi Orkun Günen, hayvanları çok seven bir aile olduklarını ve bu yüzden ilk olarak köpek bakmaya başladıklarını belirtti.

"Dost" adını verdikleri köpek ile henüz 3 günlükken aldıkları "Zincir" adlı kaz yavrusunu aynı bahçede birlikte büyüttüklerini söyleyen Günen, iki hayvan arasında başlayan iletişimin zamanla dostluğa dönüştüğünü anlattı.

Günen, Dost ve Zincir'in birbirlerinden hiç ayrılmadıklarını ifade ederek, "İlginç bir şekilde Dost ile Zincir çok uyumlu iki arkadaş oldular ve sürekli birbirlerini arıyorlar. Şu an aynı bahçede yaşıyor, aynı kulübede uyuyorlar. Aynı kaptan yemek yiyor, birlikte su içiyor, birlikte banyo yapıyorlar. Gün içinde aynı oyuncağın peşinden koşuyorlar ve onu paylaşamıyorlar." diye konuştu.

Zincir'in Dost'u eve gelen misafirlerden kıskandığını söyleyen Günen, "Eve yabancı biri geldiğinde Zincir, Dost'u korumaya yönelik tepki gösteriyor. Kazlar kızdıklarında çok agresif olurmuş ama Zincir, Dost'a ve ev halkına karşı çok sakin davranıyor." ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.