Şeyda Yılmaz'ın şüpheli ölümünde daire sahibinin ifadeleri ortaya çıktı

Şeyda Yılmaz'ın şüpheli ölümünde daire sahibinin ifadeleri ortaya çıktı

Ataşehir'de bir rezidansın penceresinden düşerek hayatını kaybeden 46 yaşındaki Şeyda Yılmaz'ın ölümü ile ilgili araştırmalar başladı. Gözaltında alınan dairenin sahibi M.D.'nin ifadesi ortaya çıktı. Öte yandan olaya ilişkinin görüntüler paylaşıldı.

30 Eylül 2020, Çarşamba 13:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Ataşehir'de lüks bir rezidansın önünde ölü olarak bulunan 46 yaşındaki Şeyda Yılmaz’ın intihar mı yoksa cinayete mi kurban gittiği araştırılıyor. Ofis olarak kullanılan dairenin sahibi M.D. gözaltına alındı ve ifadesi ortaya çıktı. DHA muhabirinin edindiği bilgilere göre, genç kadının ölümünde dikkat çeken detaylar bulunuyor.

Ofis olarak kullanılan dairenin sahibinin M. D., olduğu belirlenerek gözaltına alındı. M.D'nin şu ifadeleri verdiği öğrenildi:

Ataşehir’de bulunan bir restorana gittiğimde arkadaşım E.A.,’yı gördüm ve yanına oturdum. O sırada yanında Şeyda Yılmaz ve başka bir kadın arkadaşı vardı. Bir süre sonra o kadın masadan kalkarak gitti. Bu sırada Şeyda’ya 'Arkadaşın kalktı, alkollüsün istersen sen de kalk' dedik. Bize 'Hayır burada kalmak istiyorum' diye cevap verdi. Daha sonra mekandan çıkarak Şeyda’nın aracının bulunduğu otoparka gittik. Kendisinin alkollü olduğunu aracı kullanamayacağını söylemesi üzerine, ben direksiyona geçtim. Önce E'nin bildiği bir ofise gittik. Kapalıydı. Bunun üzerine benim ofisime geldik. İçeri girer girmez E., ile ofisin içindeki odaya geçtiler. Bir süre sonra ofise E'nin kuzenleri olduğunu söyleyen iki kişi geldi. E., onlara şimdi görüşemeyeceğini söyledi ve daha sonra da “Eşim arıyor çıkmam lazım. Şeyda’ya markete gidiyorum dedim. Bilgin olsun” diyerek çıktı.

"Kapı içerden kilitliydi"

M. D.’nin ifadesinde ayrıca "Bu sırada Şeyda’nın kapısını kilitlediğini duydum. Kısa bir süre sonra kapısına vurarak, ‘Çıkmayacak mısın? E. gelmeyecek, benim de çıkmam lazım’ dedim. Şeyda cevap vermedi. 1 dakika bile geçmemişti ki küt diye bir ses geldi. Aşağıya baktığımda Şeyda’nın yerde yattığını gördüm. Bunun üzerine ofisten çıkarak güvenliğe haber verdim. Sonra da E'yi arayarak durumu anlattım ve gelmesini istedim” dediği öğrenildi.

M. D.’nin ifadesinin ardından gözaltına alınan E.A' nın da ifadesinde, “Restoranda oturduğum sırada Şeyda Yılmaz'ın bana sürekli olarak baktığını gördüm. Sonrasında da bana güldü. Kısa bir süre sonra da beni masasına çağırdı. Kalkıp gittim. Yanında başka bir kadın arkadaşı da vardı. Bu sırada arkadaşım M.D’ de geldi ve masamıza oturdu. Uzun bir süre konuştuktan sonra Şeyda’nın yanındaki kadın kalkıp gitti. Şeyda’da benimle kalacağını söyledi. Daha sonra M.D.'nin ofisine gittik. Direkt odaya geçtik. Sonra kuzenlerim geldi. Kendilerine 'Sonra görüşeceğim' dedim. Bu sırada M.D. başka odadaydı. Sürekli olarak eşim telefonla arıyordu. Ben de Şeyda’ya ‘Markete gidiyorum bir şey istiyor musun’ diyerek yanından ayrıldım. 15-20 dakika sonra M.D. beni telefonla arayarak Şeyda’nın kendini attığını söyledi. Olay yerine geldiğimde gözaltına alındım” dediği öğrenildi.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından savcı talimatıyla iki şüphelinin telefonlarına incelenmek üzere el konuldu. İfadelerinin ardından ‘İntihara yönlendirme’ iddiasıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. İki şüpheli sorgularının ardından serbest bırakıldı.Yeni görüntü ortaya çıktı

Ataşehir'de Şeyda Yılmaz'ın şüpheli bir şekilde ölümüyle ilgili olarak yeni görüntü ortaya çıktı. Şeyda Yılmaz'ın bulunduğu rezidanstan bir kişinin çıkarak taksiye bindiği görüldü. Taksiye binen kişinin M.A.D.'nın arkadaşı olduğu öğrenilirken, bu kişinin gelen bir telefon nedeniyle yeniden rezidansa döndüğü öğrenildi. 

O kişinin taksisine bindiği Selçuk Bozdağ olayla ilgili olarak, "Bir yolcu geldi Şerifaliye gideceğiz dedi. Yolda giderken tam evinin oraya yaklaştığımızda bir telefon geldi. Arkadaş hemen panikledi haberi alınca. Ofisteki arkadaşı aramış. 'Bayan arkadaş kendini aşağıya atmış hemen geri dönmemiz gerekiyor acil' dedi. Hemen apar topar geri gedik. Güvenliğin rengi atmış panik olmuş. 'Hayırdır ne oldu?' diye sorduğumda 'Bayanın biri kendi aşağıya atmış' dedi. Polisler bizi yaklaştırmadı zaten, ambulans geldi" diye konuştu.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Toplu taşıma ve konaklama tesisleri için yeni tedbir kararı