'Şeytan'ın günü'nde uçak kaçırdı

'Şeytan'ın günü'nde uçak kaçırdı

10 Eylül 2009, Perşembe 10:30
A A

Meksika’da AeroMexico Havayolları’na ait bir yolcu uçağı kaçırıldı. İçinde 104 kişi bulunan uçakta düzenlenen eylem olaysız sonlandırılırken, hava korsanının uçağı kaçırma nedeni ise şaşkınlık yarattı. 

Cancun’dan kaçırdığı uçağı başkent Meksiko’daki uluslararası havaalanına indiren hava korsanının Bolivyalı olduğu ve uçak kaçırma eylemini "dini inançlara dayandırdığı" bildirildi. Polis yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, 44 yaşındaki hava korsanı Jose Mar Flores’in, ifadesinde, "günün tarihi olan 09.09.09 rakamlarını şeytanın işareti 666 rakamlarının tersyüz edilmiş biçimi olarak değerlendirerek, uçağı bu nedenle kaçırdığını söylediği" kaydedildi. 

YAKLAŞAN DEPREME DİKKAT ÇEKECEKMİŞ!
Açıklamaya göre, bomba taşıdığı tehdidiyle uçağı kaçırarak, başkent Meksiko çevresinde 7 tur attıran Flores, "amacının, Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon’un dikkatini yaklaşan depreme çekmek olduğunu" söyledi. 

Yetkililer, uçak kaçırma eyleminin sona ermesinden sonra uçaktan 5 kişinin kelepçeli olarak indirilmesi ve toplam 9 kişinin eylemle bağlantısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmasıyla ilgili olarak da korsanın 1 kişi olduğunu, diğerlerinin güvenlik güçlerinin uçağa girmesi sırasında olaya katılmış gibi görünmeleri nedeniyle gözaltına alındıklarını kaydettiler. Açıklamada, uçaktaki mürettebat ile 104 yolcunun sağlık durumlarının iyi olduğu da ifade edildi. 

Cancun’dan kaçırdıkları uçağı başkent Meksiko’daki uluslararası havaalanına indiren hava korsanları teslim olmuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.