Sibel Tüzün Ankara Antlaşması ile Londra'ya yerleşti

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Londra'ya yerleştiğini duyurdu. 49 yaşındaki sanatçı, "Paylaşım yapmaya ancak vakit bulabildim" dedi.

27 Kasım 2020, Cuma 15:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2006 yılında 'Süperstar şarkısıyla Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil eden ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, İngiltere'nin başkenti Londra'ya yerleşti.

Ankara Antlaşması ile İngiltere’de yaşamayı seçen ünlü sanatçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla artık Londra’da yaşayacağını duyurdu.


Ben de Ağustos 2020 tarihinde Ankara Antlaşması ile İngiltere'ye geldim ve çocuklarımla birlikte Londra'lı oldum.Banka, ev, okul,şirket işleri tamamlayınca sosyalleşmeye anca fırsat bulabildim."

Ankara Antlaşması nedir?

Ankara Antlaşması nedir?

Ankara Antlaşması (European Community Association Agreement - ECAA ), 1963 yılında Almanya, Fransa ve Benelüks ülkeleri ile Türkiye arasında Ankara'da imzalanmıştır. Bu antlaşma çerçevesinde hayata geçirilen Ankara Anlaşması (ECAA) Vizesi, Avrupa Birliği ile işbirliği anlaşması bulunan ülkelerin vatandaşlarına İngiltere Birleşik Krallığı’nda kendi işini kurma ve İngiltere’de yerleşik yaşama hakkı sağlayan vize tipidir.Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başvurusunda bulunan kişilerin İngiltere’de iş yeri açma, işçi çalıştırma zorunluluğu yoktur. Kişi eğitimini aldığı ya da meslek edindiği iş ile ilgili alanda çalışabilmektedir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Seren Serengil ve Bircan Bali, birbirlerini takip etmeyi bıraktı