Sıcaktan sığındıkları kulübede telef oldular

Muş’un Sağlık köyünde sıcak havadan bunalan 10 büyükbaş hayvan, merada sığındıkları kulübenin kapısının kapanması sonucu içeride aç ve susuz kalarak telef oldu.

18 Temmuz 2018, Çarşamba 10:38 Son Güncelleme:
A A
Sıcaktan sığındıkları kulübede telef oldular

Muş merkeze 25 kilometre uzaklıktaki Sağlık köyünde son zamanlarda etkili olan aşırı sıcak havadan etkilenen 10 büyükbaş hayvan ile 2 tane üç aylık buzağı, yaylacılar tarafından köye yakın merada kurulan bir kulübeye sığındı. Yaklaşık bir hafta boyunca merada sığındıkları kulübenin kapısının kapanması sonucu mahsur kalan 12 hayvan, bir hafta sonra hayvan sahipleri tarafından bulundu. Kulübe içerisinde bir hafta boyunca aç ve susuz kalan büyükbaş hayvanlardan 9’u olay yerinde, biri de getirildiği ahır içerisinde telef olurken, 2 tane üç aylık buzağı ise hayvan sahipleri tarafından sağ olarak kurtarıldı. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İhsan Toplu, hayvanların otlanma sırasında sıcak havadan etkilenmelerinden ötürü birkaç yıl öncesinde merada yaylacılar tarafından kurulan kulübenin içerisine sığındıklarını dile getirdi. Hayvanların kulübenin kapısını açıp, içeri girmesiyle kapının tekrar kapanması ve açılmamasından ötürü mahsur kaldıklarını söyleyen Toplu, “Meradaki kulübenin sahibi geçtiğimiz yıl buradaydı. Etkili olan sıcak havadan ötürü hayvanlar gölgeye girmiş. Ki

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Depremden 5 saat sonra 12 yaşındaki çocuk enkazdan sağ çıkarıldı