Sıfır atık öncüsünden Emine Erdoğan paylaşımı

Sıfır atık öncüsünden Emine Erdoğan paylaşımı

Dünyada "Sıfır Atık" hareketinin öncülüğünü yapmasıyla tanınan, 26 dile çevrilen "Zero Waste Home" kitabının yazarı Bea Johnson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile İstanbul'da gerçekleştirdiği görüşmenin fotoğraflarını Instagram hesabından paylaştı

12 Nisan 2019, Cuma 16:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Johnson, sıfır atığın nasıl uygulanabileceği konusundaki ipuçlarını ve evde çöp çıkarmadan nasıl yaşanabileceğini anlatıyor. Bunun ailesine etkilerine ilişkin verdiği mesajlar ve yaptığı çalışmalarla dünyada "sıfır atık yaşam tarzı hareketinin anası" olarak gösteriliyor.

Ayrıca Johnson'un bu konuda yazdığı ve 26 dile çevrilen "Zero Waste Home", dünyada en çok satan kitaplar arasında yer aldı.

İstanbul'da Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği'nce (TOGEM-DER) sıfır atık projesine destek amacıyla geçen günlerde organize edilen "Cemre Çarşısı" etkinliğinde Emine Erdoğan ile tanışan Johnson, bu buluşmaya ilişkin fotoğrafları Instagram hesabı üzerinden paylaştı.

Paylaşımının altına yaptığı yorumda ise Emine Erdoğan ile tanışmaktan onur duyduğunu belirten Johnson, Emine Erdoğan'ın ülkesini sıfır atığa teşvik ettiğini anlattı. Johnson, "Umarım Emine Erdoğan'ın yaptıkları, dünyadaki diğer 'first lady'lere de ilham verir" ifadelerini kullandı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize 18 yılda dev eserler yanında birçok teknopark kazandırdık