Sigorta poliçesine Facebook zammı

Sigorta poliçesine Facebook zammı

28 Ağustos 2009, Cuma 11:41
A A

İngiltere’nin lider sigorta şirketlerinden Legal&General, anne-babaları ‘çocuklarının Facebook ve Twitter gibi sosyal iletişim sitelerine üye olmaları halinde sigorta primlerini artıracakları’ konusunda uyardı. Hırsızların bu tür siteleri, kurbanları hakkında bilgi toplamak için kullandıkları belirtiliyor.

HIRSIZA DAVETİYE ÇIKARMAYIN

Hırsızlar oturdukları yerden kurbanlarının evlerinin fotoğraflarına, ev adreslerine ve tatile ne zaman çıkacakları bilgisine kolaylıkla ulaşabiliyor. Yapılan bir araştırmada, 10 kişiden 4’ünün tatil planlarını bu sitelerde paylaştığı ortaya çıktı. Bu konuda gençler daha da rahat. 16-24 yaş aralığındaki her 3 kişiden 2’si tatil planlarını internette paylaşmaktan çekinmiyor. Bu nedenle İngiliz sigorta şirketleri artık müşterilerinin aile bireylerinin bu tür sitelere üye olup olmadığını sorgulamaya başladı. İnsan hakları ihlallerini izleyen Privacy International ise sigorta şirketlerine tepki göstererek, “Bu durum müşterilerden daha fazla para koparmak için yapılan bir kepazelik” açıklamasını yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.