Şık bir erkek olmanın 10 altın kuralı

Erkek giyim tarzı nasıl olmalı? Şık olmak isteyen erkeklerin en sık sorduğu sorulardan biri bu. Tarz giyinen erkeklerin daime akılda bir stili var, bu ek olarak da klasik modanın kurallarını takip ediyorlar. Erkek nasıl giyinmeli sorusu sizin kafanızda büyük bir soru işaretiyse, aynaya bakın ve içinde en mutlu olduğunuz kıyafetleri belirlemeye çalışın. Şık bir erkek olmaksa öyle kolay bir soru değil.

24 Eylül 2020, Perşembe 16:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Her pantolon üzerinizde iyi durmaz

Her pantolon üzerinizde iyi durmaz

Skinny, chino, yırtık, eskitilmiş, İspanyol paça, boru paça… Denim pantolon dünyası sandığınızdan çok daha karmaşık. Jean pantolonu giymesi en kolay parçalardan biri olarak görüyorsanız, yanılıyorsunuz, çünkü yanlış bir modelle kötü görünmeniz büyük bir olasılık. Bunun yerine size uygun görünecek tarzı, beden ölçülerini ve kesim şeklini iyi bilmelisiniz. Yaşınızın da tercihlerinizi yaparken en az trendler kadar önemli olduğunu da unutmayın.

 Parfümünüze dikkat edin!

Parfümünüze dikkat edin!

Peki, ya kokunuz? Nasıl bir parfüm kullanıyorsunuz? Kadınları cezbedecek cinsten mi yoksa hacı misi gibi olanlardan mı? Ama bir dakika! İlk olarak roll-on kullanıyor musunuz, demeliydik. Sonuçta; çoğu erkeğin roll-on ve deodorant kullanmadığını biliyor, daha doğrusu açıkça bunu deneyimleyebiliyoruz. İşte bu nedenle rahatsız edici ter kokusunun önüne geçmek için roll-on kullanma alışkanlığı edinmelisiniz. Sonrasında ise parfümünüzü doğru seçtiğinizden emin olmalısınız. 

 Favori renginizi seçin

Favori renginizi seçin

Favori bir renginiz olsun. Mavi tonları erkeğin kurtarıcısıdır. Saks mavisi, çivit mavisi, havacı mavisi, Ecevit mavisi, bebe mavisi... Bunlardan birini seçin ve gerek klasik gerek spor, bu renkten birkaç şey edinin.


 Bazı parçaların en kalitelilerini edinin

Bazı parçaların en kalitelilerini edinin

Gardrobunuzda olmazsa olmaz olan, lacivert blazer ceket, beyaz düz ve mavi gömleklere, siyah kumaş pantolonu, bütçeniz el verdiğince en kalitelisinden almaya gayret edin. Gidip gidip yenisini almaktansa, bir tane olsun sağlam olsun. Kalite üzerinizde kendini belli eder.


 Takım elbiseler üzerinize tam oturmalı

Takım elbiseler üzerinize tam oturmalı

Siz kendinizi James Bond gibi hissederken başkaları için ortaokulda ilk kez takım elbise giyinmiş haliniz gibi görünebilirsiniz. Bu nedenle giydiğiniz takımın vücudunuza tam oturması oldukça önemlidir. Bedeninizle gerçekten uyumlu bir takım elbise bulmak her zaman çok kolay olmayacağı için kendinize bir terzi bulmanız da uygun olabilir.

 Saçlarınız konusunda maceracı olmayın

Saçlarınız konusunda maceracı olmayın

Erkek saç kesimi çoğu zaman çok karmaşık gibi görünmez fakat bazen gerçekten komplike modeller denemek isteyebilirsiniz. Saçınızı uzatmak, kıvırcık saçlara şekil vermek, yeni renkler denemek kadınlar kadar sizin de hakkınız tabi ki! Fakat dikkat etmeniz gereken tek bir kuralı asla unutmayın: Saçlarınız yüz şeklinizle uyumlu olmalı. Güveneceğiniz bir berberiniz olmalı.

 Trendler sizi kurtarmaz

Trendler sizi kurtarmaz

Trendleri takip etmemek kendinizi moda konusunda cezalandırmak gibi olur. Bu nedenle sezon değişikliklerini takip edip bunlara göre gardırobunuza eklemeler yapmak stilinizi ve sizi yeniler. Fakat tamamen trendlere dayalı bir stil de hayatınızı tabi ki kurtarmaz. İmzanız haline gelecek bir stil belirleyin ve trendleri de o stili geliştirmek için kullanın.

 Ölçüler hakkında bir fikriniz olsun

Ölçüler hakkında bir fikriniz olsun

Ceket kolu bilek hizasında olmalı ve gömlek manşeti altından iki santim görünmeli. İdeal paça darlığı 21-22 santimetredir. Vazgeçin artık bootcut pantolonlardan. Gömlek yakası boynundan en fazla bir santim geniş olmalıdır. Pantolon boyu, topuk boyu hizasında olmalıdır. Akordeon gibi paça bırakmayın. Üzerinize giydiğiniz şey omzunuzdan düşmesin. Bir de annenizle alışverişe çıkmayın zira o her şeye 'dar' der.

9. Basic'ten vazgeçmeyin

9. Basic'ten vazgeçmeyin

Düz siyah veya beyaz tişörtün altına iddialı bir parça (yırtık jean olabilir) giymek sizi çok şık gösterir. Parçaların birinin düz, diğerinin iddialı olmasına dikkat edin. Göz yormayın.

 10.Ayaklarınıza gereken özeni gösterin

10.Ayaklarınıza gereken özeni gösterin

Doğru stil, doğru kıyafet ve doğru saç şeklinden sonra sıra doğru seçimi yapmanız gereken bir diğer madde ise; Ayakkabı. Ayak şeklinize ve beğenilerinize uygun bir ayakkabı bulmak için uzun süre boyunca birçok kötü modelle uğraşmanız gerekebilir. Şık bir görünüm için kaliteli ayakkabılar mutlaka ayakkabı dolabınızda yer almalı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şortlara doymayanlara: Soğuk havada şort nasıl giyilir?