Sıla Gençoğlu ve Ahmet Kural davasında karar çıktı!

Sıla Gençoğlu ve Ahmet Kural davasında karar çıktı!

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın ikinci duruşması bugün gerçekleştirildi. Mahkeme Ahmet Kural'ın tanıklarını dinlemeyi reddetti. Oyuncu bu durum karşısında gerginleşince sesini yükseltti ve Sıla'ya karşı bazı suçlamalarda bulundu. Mahkeme sonucunda Ahmet Kural, 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı

22 Nisan 2019, Pazartesi 09:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Ahmet Kural ve şikayetçi Sıla Gençoğlu avukatlarıyla katıldılar.

Hakim dosyaya gelen evrakları okuyor.

MAHKEME REDDETTİ

Mahkeme Ahmet Kural'ın tanıklarını dinlemeyi reddetti. Taleplerin reddedilmesi üzerine Ahmet Kural’ın avukatları da reddi hakim talebinde bulundu. Mahkemede reddi hakim talebinin reddine karar verdi.

Esas hakkındaki savunmalarının sorulması üzerime Ahmet Kural’ın avukatları, yazılı savunmaları tekrar ettiğini belirtti. Ahmet Kural’ın Avukatı Sibel Aydın, müvekkilinin adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini, adil yargılanmadığını savunarak, taleplerinin reddedilmesini eleştirdi.

Ahmet Kural’a son sözü soruldu. Kural’ın avukatları da "Son sözünü soramazsınız. CMK 216 buna manidir. Sormak isterseniz kürsü sizindir" dedi.

Kural, "Bana attıkları uyuşturucu kullanıyor iftirasına yönelik ona ve bana test yapılsın. Ben kimseyi darbetmedim, hakaret etmedim. Masumum, beraatimi istiyorum" dedi.

İÇERİDE GERGİN DAKİKALAR

Daha sonra Ahmet Kural, mahkeme salonunda sesini yükseltti ve Sıla'yı suçladı: "Beni bir proje olarak gördü, kariyerimle oynadı. Ailemin evine madde kullanarak geldi."

HAPİS CEZASI

Ahmet Kural 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hapis cezası ertelendi.

SILA VE AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Sıla ve Avukatı Rezan Epözdemir, mahkeme çıkışında açıklama yaptı:

Bugün duruşmada mahkemeye karar verdirmemeye çalıştılar. Adil yargılanmayı engellemeye çalıştılar. Münevver Karabulut cinayetinde mağdur aile tarafındaydık. Diyorlardı ki "Şiddet gören kadınlar neden hakkını aramıyor?". Kadın hakkını arayınca, daha çok toplum tarafından psikolojik şiddet görüyor. Linç ediliyor e bu kadın nasıl hakkını arasın? Ama kadınlar Sıla gibi yapıp haklarını arasınlar. Hukuk hepimize lazım.

'MANİPÜLASYONA UĞRADIM'

Türk Adelet'ine çok teşekkür ediyorum. Benim için ve bu pozisyona düşmüş diğer kadınlar için güven verici. Zor ve tramvatik bir dönem geçirdim. Türlü iftiralara uğradım. Dünya kadar manipülasyona uğradım. Sahiden bugün adalet beni yüreklendirdi. Herne kadar ekonomik özgürlüğüm de olsa, güçlü görünsem de hiç kolay değildi. Çok zor dönemler yaşadım ama susmak iyi bir fikir değil. Kendi başınıza gelen bir şeyi anlatarak belki birilerinin hayatını kurtarabilirsiniz. Bu yüzden herkese mümkün mertebe herkese cesur olmayı salık veriyorum.

Ama ben yargının çok adil olduğu kaanatindeyim. Bana yapılan suçlamalar komik ama ilk değil. Beni artık şaşırtmıyor açıkcası."

AHMET KURAL VE AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Ahmet Kural'ın avukatı mahkeme çıkışında şu açıklamayı yaptı:

"Aldığı cezalar ertelendi. Taleplerimizin hepsi reddedildi. Savunma hakkı kullandırılmadı. Adil bir dava olmadı. Son anda Ahmet Bey'in komşusu geldi tanık olmak için. O sabah beş buçukta namaz kılmak için kalkmış ve o sırada Sıla Hanım'ı evden çıkarken görmüş. Sıla Hanım gayet iyi görünüyormuş. İşte bu sanık davayı değiştirecek bir sanıktı ama konuşmasına izin vermediler. Bizi susturdular. Sıla Hanım 45 dakika şiddet gördüğünü açıkladı ama şiddet gören insan hiçbir şey olmamış gibi öyle evden elini kolunu sallayarak çıkamaz."

'BELGESİNİ ALMIŞ GELMİŞ ELİNDE SALLIYOR'

Ahmet Kural ise şu açıklamalarda bulundu:

"Şiddette kesinlikle bulunmadım ama bu iki sevgili arasında olan bir şeydi. Benim daha önceden yaptığım bir hatanın belgesini almış gelmiş buraya elinde sallıyor.

Ayrıca ağıt yakıyorum diye Anadolu Kadınlarına saygısızlık yaptı. Ağıt Anadolu'da ölünün arkasından yakılıyor. Bu saygısızlık.

'BU BİR İNTİKAM DAVASI'

Kendisi erkeğe de kadına da şiddet uygulamaya bayılır. Hem psikolojik hem de fiziki şiddet. Bu bir intikam davası artık. Bu mevzu burada bitmedi. Temyize gideceğiz."

BENDEN SONRASI TUFAN

Ahmet Kural Sıla ve Hazer Amani ilişkisi için de 'Benden sonrası Tufan arkadaşlar' açıklamasında bulundu.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Şarkıcı Sıla, 29 Ekim 2018'de o dönem sevgilisi olan oyuncu Ahmet Kural'ın Zekeriyaköy'deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikâyetçi olmuştu. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca Ahmet Kural hakkında "Hakaret", "Tehdit", "Basit yaralama" suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılmıştı. İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı.

DHA

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pınar Deniz kampta