Şili Donanması sakladığı UFO videosu yayınladı

Şili donanması tarafından paylaşılan bir görüntü UFO tartışmasını yeniden gündeme getirdi. Şili hükümeti, videodaki tanımlanamayan cismin bir UFO'nun karakteristik özelliklerini yansıttığını öne sürdü

11 Ocak 2017, Çarşamba 18:25
A A
Şili Donanması 2 yıl önce tespit edilen yabancı bir cismin çekilmiş görüntüsünü halka sundu. Söz konusu cisim 11 Kasım 2014'te Şili Ordusu'na bağlı Airbus Cougar AS532 standat devriye görevindeyken fark edildi.

Helikopterdeki mürettebat 4 bin 500 fit yüksekliğindeydi. Teknisyenler Pasifik Okyanusu'nun üzerinde uçan ve hızıyla yüksekliği neredeyse helikopterle aynı olan tanımlanamayan bir cisim gözlemledi. Mürettebat, net bir görüntü elde etmek için kızılötesi görüş kamerasını kullandı.
 

RADARLAR TESPİT EDEMEDİKuledeki radarlar aynı irtifadaki helikopteri kolayca saptamasına rağmen söz konusu cismi saptayamadı.
Pilot tanımlanamayan cisimle iletişim kurmaya çalışsa da başarılı olamadı. 

Isıyı algılayabilen sensörlerle donatılmış bir kamera 9 dakika 12 saniye boyunca kayıt yaptı.

Düz, ince ve uzun yapıda olduğu belirlenen cisim, ardından büyük hızla yükselerek bulutların arasında kayboldu. 
 

ŞİLİ HÜKÜMETİ'NDEN AÇIKLAMA: UFO OLABİLİR


Şili hükümeti araştırmaların sonuçlandığını ve karşılarındaki cismin dünyadan olmayan bir nesne olabileceğini söyledi.
Hükümetin iddiasına göre, videodaki cisim bir UFO'nun karakteristik özelliklerini barındırıyor.
 

NASA REDDETTİ


ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'dan açıklama geldi. NASA,söz konusu kayıttaki görülenlerin havanın aşırı derecede soğuk olduğu, çok yüksek rakımlarda oluşan oluntular olabileceğini, videodaki irdifada oluşamayacaklarını ve bu şekilde saptanamayacaklarını belirtti.
 

İŞTE UFO VİDEOSU 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.