Silopi toz bulutu altında kaldı

Şırnak'ın Silopi İlçesi, Suriye- Irak sınırından etkili olan fırtına nedeniyle toz bulutu altında kaldı. Toz bulutları ilçeyi kaplarken, vatandaşlar zor anlar yaşadı

31 Temmuz 2012, Salı 19:09
A A

Suriye ile Irak sınırından gelen toz bulutları bugün öğleden sonra Silopi’yi etkisi altına aldı. Nefes almanın zorlaştığı ilçede rüzgarın etkisi ile yerden havalanan toz ve çöpler vatandaşları zor durumda bırakırken, görüş mesafesini de düşürdü.

Silopili Mesut Balaman, "Toz bulutu ciddi anlamda nefes darlığına neden olmaktadır. Saatleri bile şaşırmaktayız. Ramazan nedeniyle içeride duramıyoruz. Sıcaklar biraz azaldığı için dışarı çıkıyoruz, fakat bu sefer de toz bulutundan dolayı nefes almakta zorlanıyoruz. Toz bulutu Silopi’yi ciddi bir şekilde etkilemektedir" dedi.

Silopi’de esnaflık yapan Salih Durmuş da, daha önce sıcaklardan, şimdi de toz bulutu yüzünden dışarıya çıkamadıklarını belirtti.

M.Selim YALÇIN/SİLOPİ (Şırnak), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.