Sinem Koç'un annesi: Beki’yi öldüreceğini söylüyordu

Yazar Beki İkala Erikli’nin katili Sinem Koç’un yargılandığı davada annesi tanık olarak dinlendi. Kızının psikolojik sorunları olduğunu söyleyen anne, 'Sinirlendiği zaman Beki’yi öldüreceğini söylüyordu' dedi

27 Nisan 2017, Perşembe 17:04
A A
Sinem Koç'un annesi: Beki’yi öldüreceğini söylüyordu
"Melekler ile Yaşamak" adlı kitabın yazarı ve yaşam koçu Beki İkala Erikli 16 Aralık 2016 tarihinde ofisinin bulunduğu apartmanın girişinde vurularak öldürülmüştü.

Cinayetin ardından kaçan şüpheli 31 yaşındaki Sinem Koç ertesi gün silahla birlikte aracında yakalandı.
 

2. DURUŞMA DÜN YAPILDI


Olayın ardından açılan davanın 2. duruşması dün yapıldı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya tutuklu sanık Sinem Koç ile Beki İkala Erikli’nin eşi ve ağabeyi katıldı.
 

ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ SIKINTILARI VARDI


Duruşmada tanık olarak dinlenen sanık Sinem Koç’un annesi Pervin Asmaz, kızının çocukluğundan beri psikolojik sıkıntılar yaşadığını ancak son 3 aydır, “Şeytanı görüyorum. Ben artık ermişim Allah ile konuşuyorum. Ben bir melek oldum” gibi sözler söylediğini belirtti.
 

"BU KADININ YÜZÜNDEN ŞEYTAN GÖRÜYORUM"


Kızının “Meleklerle Yaşamak” isimli kitabı okumaması gerektiğini söyleyen Pervin Asmaz, “Kitabın yazarı için ‘bu kadının yüzünden şeytan görüyorum, onun yüzünden böyle oldum’ diyordu. Ölen kadının da bir suçu günahı yok. Yakınlarından binlerce kez özür diliyorum” dedi.
 

“BEKİ’Yİ ÖLDÜRECEĞİM DİYORDU”


Kızının elinde bir silah gördüğünü ve sorduğunda kendisine kurusıkı olduğunu söylediğin belirten anne, “Olayı duyduğumda polisi aradım ve bu işi kızım yapmış olabilir dedim. Sinem çok sinirlendiğinde Beki’yi öldüreceğim gibi sözler söylüyordu” dedi.
 

ÇOK SAKİN BİR KIZDI


Kızının çok sakin bir yapıda olduğunu söyleyen Pervin Asmaz, “Ben olayı duyduğumda çok şaşırdım. Hepimiz çok şaşırdık” dedi. Tanık beyanlarının ardından duruşmayı erteleyen mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.


Yazar Beki İkala Erikli’nin katil zanlısından mahkemede şok sözler


Beki İkala cinayeti için istenen ceza belli oldu


Beki İkala Erikli'yi öldüren Sinem Koç'un ifadesi kan dondurdu
Sıradaki haber yükleniyor...