Sinem Sülün beraat etti: İşte beraatin gerekçesi

MISS Model Of Turkey 2005 birincisi Sinem Sülün’ün, eski eşinin ailesi tarafından açılan davada beraat etmesinin ardından mahkeme gerekçeli kararını açıkladı.

03 Ekim 2020, Cumartesi 14:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sinem Sülün daha önce yatak odasını dinledikleri iddiasıyla kayınvalidesi Hikmet Birsen Yüksel ile kayınpederi Sami Yüksel’den davacı olmuştu. Mahkeme, Yüksel çiftini 2 yıl 6 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırmış ve Sülün’e 20 bin lira tazminat ödenmesine hükmetmişti. Sinem Sülün bu olay nedeniyle eşi Mustafa Yüksel’den de boşanmıştı.

Ardından Sülün hakkında İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde bir dava açıldı. Tescilli güzelin eski kayınvalidesiyle karşılaştığı bir ortamda “Oh olsun” şeklinde bir hareket yaparak “kişilerin huzur ve sükununu bozma”, ayrıca Yüksel ailesine ait bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak “özel hayatın gizliliği” suçlarını işlediği öne sürüldü.

Sülün, suç unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti. Mahkemenin gerekçeli kararında; Sinem Sülün’ün sosyal medyada yayımladığı fotoğrafın, olay tarihinden önce gazetede ve birçok haber sitesinde çıktığı ve şikayetçilerin fotoğrafın yayınlanmasına tepki göstermedikleri belirtildi. Mahkeme, Sülün’ün eski kayınvalidesine yönelik hareketini ise ısrarla tekrarlamadığı için süreklilik arz etmemesi nedeniyle beraat kararı verildiğini ifade etti. 

Hürriyet/Özge Eğrikar


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yıldız Tilbe saçlarını asker tıraşı yaptı