Sınır köyüne IŞİD bayrağı!

Sınır köyüne IŞİD bayrağı!

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinin karşısında bulunan Suriye köyü Karabuk'un bir tepesine, Irak Şam İslam Devleti'ni (IŞİD) simgeleyen bayrak asıldı

22 Eylül 2014, Pazartesi 12:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rakka’ya bağlı Tel Abyad ile Aynel Arap bölgesi arasında, IŞİD ile Demokratik Birlik Partisi (PYD) arasındaki çatışmalar devam ediyor. Üç gün önce çok sayıda Suriyeli’nin Türkiye’ye geçtiği Oylum Mahallesi karşısındaki Suriye’nin Karabuk köyündeki hakim tepeye, IŞİD’i simgeleyen bayrak asıldı.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer21401","21401","201409","21401-186761.jpg","1", "0","IŞİD bayrağı sınıra yaklaştı");Bölgedeki silahlı kişilerin, Suriyelilerin Türkiye’ye geçişi sırasında sınıra yakın bölgeye park ettikleri araçlarla ilgilendikleri görüldü. Bölgeden zaman zaman silah sesleri de geliyor.

Aşağı Oylum Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gündoğdu, yaptığı açıklamada, köyde kalan Suriye halkının 3 gün önce IŞİD’in saldırılarından korkarak Türkiye’ye geldiğini, bayrağın da dün gece asıldığını ifade etti.

Karabuk köyünden 3 gün önce çocuklarıyla Türkiye’ye gelen Fethi Muhammed ise birkaç gün önce 5 kişinin IŞİD tarafından öldürüldüğünü duyduklarını, yolları kapalı olduğu için yürüyerek kaçtıklarını söyledi.

Türkiye’ye gelenlerin çoğunun yaşlılar, kadınlar ve çocuklar olduğunu belirten Muhammed, "Yollarımızı kesmişlerdi, silah sıkıyorlardı bize. Biz de canımızı kurtarmak için kendimizi tellere vurup bu tarafa geçtik" diye konuştu.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika! Sinovac aşısının etkinliği açıklandı