Şırnak ve Silvan'da hain saldırı: 3 şehit, 6 yaralı

Şırnak'ta uygulama yapan polis ekibine teröristlerce bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Olayda 2 polis memuru şehit oldu, 5 polis memuru yaralandı. Silvan'dan da 1 şehit, 1 yaralı polis haberi geldi

13 Eylül 2015, Pazar 09:03
A A
Şırnak ve Silvan'da hain saldırı: 3 şehit, 6 yaralı

Şırnak-Uludere Karayolu'nun 2'nci kilometresinde da uygulama yapan polis ekibine saat 05.30 sıralarında terör örgütü PKK mensupları bomba yüklü araçla saldırı yaptı. Teröristler, bombalı saldırının ardından uzun namlulu silahlarla ateş açarken, güvelik güçleri anında karşılık verdi.Olayda 2 polis memuru şehit oldu, 5 polis memuru yaralandı. Yaralılar, Şırnak Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Saldırının ardından kaçan teröristlerin yakalanması için hava destekli operasyon başlatıldı. 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Kobra helikopterleri teröristlerin kaçış güzergahını ateş altına aldı. Saldırıyı gerçekleştiren 2 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon sürüyor.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer35474","35474","201509","35474--2147483648.jpg","1", "0","Polis noktasına intihar saldırısı: 2 şehit, 5 yaralı");


    
SİLVAN'DA 1 POLİS ŞEHİT, 1 YARALI

Diyarbakır Silvan'da ise Mescit Mahallesi’nde terör örgütü PKK mensuplarınca açılan cadde ve sokaklarda kazılan hendekleri iş makinesiyle kapatmaya çalışan polis ekibine roketatarlı saldırı gerçekleştirildi.

Olayda iş makinesini kullanan polis memuru şehit oldu, bir polis memuru da yaralandı.

Teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyon sürüyor.SİLVAN'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ


Bu arada Silvan ilçesindeki 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İlçede meydana gelen terör olayları nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, İl İdaresi Kanunu gereğince Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Cami hoparlörlerinden yapılan anonslarda, vatandaşların söz konusu yasağa uymalarının kendi can ve mal güvenlikleri açısından önemli olduğu belirtilerek, yasağın süresinin ayrıca duyurulacağı bildirildi.

Sıradaki haber yükleniyor...