Sivilce tedavisi sürecinde nelere dikkat etmeliyiz?

Sivilceleri her ne kadar ergenlikle bağdaştırıyor olsak da, aslında hayatımızın her döneminde sivilcelerle karşılaşmamız mümkün. Sivilcelerin tedavisini 'nasıl olsa geçer' düşüncesiyle ertelemek pek de doğru bir davranış değil. Ancak akne tedavisi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Aksi halde cilt daha da kötüleşebilir.

07 Mart 2021, Pazar 14:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sivilceler hayatımızın her döneminde karşımıza çıkan can sıkıcı cilt problemi olmasının yanı sıra sağlığımız hakkında da endişelenmemiz gerektiğinin bir işareti. Bu nedenle akne problemini geçiştirmemeli ve derhal bir dermatoloğa görünerek sivilce tedavisine başlamalıyız. Ancak sivilce tedavisi sırasında dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var...

SİVİLCE TEDAVİSİ SÜRECİNDE BUNLARA DİKKAT!

SİVİLCE TEDAVİSİ SÜRECİNDE BUNLARA DİKKAT!

Sivilce tedavisi genellikle 4-6 haftalık bir süreç gerektiriyor. Bu süreçte sivilcelerin daha da çoğalmasına neden olan faktörlerden uzak durmalıyız. Sivilce yapan gıdaları hayatımızdan çıkarmalıyız.

Stres de sivilceye neden olan bir faktördür. Bu nedenle özellikle sivilce tedavisi döneminde stresinizi en az seviyede tutmaya özen gösterin.

Asla sivilcelerinizle oynamayın! Onları patlatmak iyileşmelerini hızlandırmaz.

Alkol çoğu zaman sivilceyi tetikler. Özellikle akne tedaviniz için hap kullanmaya başladıysanız, alkolden uzak durmanızda fayda var.

Sivilce kremleri cildi kurutan bir etkiye sahiptir. Bu nedenle doktorunuzun önerdiği bir nemlendirici kremle cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Sivilce tedavisi sürecinde doktorunuzun önerisi olmadan hiçbir bakım ürününü kullanmayın.

Makyaj ürünlerini tedavi süreci boyunca dermatoloğunuzun bilgisi dahilinde kullanın.

Güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Sivilce tedavisinde bazı ciltler hassaslaşabileceğinden güneş yanıklarının oluşmaması ise yüksek faktörlü bir güneş kremi edinin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kaz ayaklarına veda edin: Kaz ayaklarına 10 doğal çözüm