Sivilcelerinizden kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz 12 etkili yöntem

Sivilceler her yaştan kadının korkulu rüyası olabilir. Beslenmeye, strese ya da hormonal durumumuza göre bir anda oluşabilirler. En beklenmedik zamanlarda ortaya çıkıp hepimizi zor durumda bırakan sivilcelerden kurtulmak aslında düşündüğünüzden kolay. İşte sivilcelerinizi hızlıca kurutacak, evdeki malzemelerle basitçe uygulayabileceğiniz etkili formüller…  

22 Ocak 2018, Pazartesi 09:44
A A
Çilek

Çilek

5-6 tane çileği ezip püre haline getirdikten sonra yüzünüze sürün ve yarım saat bekleyin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın, sivilcelerinizin kuruduğunu göreceksiniz. 

Nane suyu

Nane suyu

Naneyi sıcak suda bekletip suyunu çıkarın. Bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürdüğünüz nane suyu sivilcelerinizin kurumasına yardımcı olacaktır. 

Papatya çayı

Papatya çayı

Hazırladığınız papatya çayına bir miktar kuru maya ekleyin. Yüzünüze bu karışımı sürüp bir süre beklettikten sonra ılık suyla durulayın. 

Portakal kabuğu

Portakal kabuğu

Portakal kabuklarını kurutup toz haline gelene kadar blenderdan geçirin. Bu tozu bir miktar suyla karıştırıp kıvamlı bir bulamaç yapın. Yüzünüzde 15 dakika bekletip durulayabilirsiniz. 

Limon

Limon

Yatmadan önce yüzünüzü yarım limonla ovalayıp durulamadan bırakın. Sabah kalktığınızda sivilcelerinizin kuruduğunu göreceksiniz. 

Sarımsak

Sarımsak

Bir diş sarımsağı ezin ve sivilcelerinize sürün. 20 dakika bekleyip yüzünüzü yıkayınca sivilcelerinizin kurduğunu göreceksiniz. 

Yumurta beyazı

Yumurta beyazı

Sivilcelerinizin üstüne yumurta beyazı sürüp 20 dakika kurumasını bekleyin ve yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Sivilceleriniz çok hızlı bir şekilde kuruyacaktır. 

Karbonat

Karbonat

Karbonatı suyla karıştırıp hazırlayacağınız karışımı gece yatarken yüzünüze sürün. Gece bu şekilde uyuyup sabah yüzünüzü ılık suyla durulayın. 

Beyaz sirke

Beyaz sirke

Beyaz sirkeyi bir pamuğa damlatıp yüzünüzü bununla silerseniz sivilceleriniz hızlıca kuruyacaktır. 

Üzüm

Üzüm

Buzdolabında soğuttuğunuz üzümleri ikiye bölün ve yüzünüzü bu üzümlerle ovalayın. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz. 

Buz küpleri

Buz küpleri

Buz küpleri gözeneklerinizin daralmasını sağlar. Sivilcelerinizin üzerine süreceğiniz buz küpü gözeneklerinizi daraltıp sivilcelerinizin kurumasını sağlayacaktır. 

Diş macunu

Diş macunu

Parmağınıza ya da bir parça pamuğa alıp yüzünüze süreceğiniz diş macunu sivilcelerinizin kuruyup kaybolmasına yardımcı olacaktır. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.