Sivrisineklerden korunma yöntemleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sivrisinekler de ortaya çıkmaya başladı. Genellikle nemli ve serin ortamları tercih eden sivrisinekler, yaz aylarını kabusa çevirebiliyor. Peki, sivrisineklerden nasıl kovulur? Sivrisineklerden doğal korunma yöntemleri var mı? Sivrisineklerden korunma yöntemleri neler? Soruların cevapları haberimizde.

25 Haziran 2020, Perşembe 13:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir ısırığıyla günlerde süren kaşıntı ve cilt hasarına neden olabilen sivrisinekler, aynı zamanda birçok virüsü insandan insana bulaştırabilirler. Eğer sizde sivrisineklerden kurtulma yöntemleri arıyorsanız "Sivrisineklerden korunma yöntemleri" haberimize bir göz atın.

Sivrisineklerden korunma yöntemleri


Sivrisineklerin sevmediği kokular

Sivrisineklerin sevmediği kokular

Lavanta, portakal, limon, ada çayı, kadife çiçeği, karanfil, okaliptüs, defne, reyhan, sarımsak, soğan, sirke, biberiye.

Sivrisineklerin tercih etmediği renkler

Sivrisinekler daha çok koyu renkleri tercih eder. Sivrisinekler koyu renkleri kendi özel alanları gibi gördükleri için koyu renkli elbiseler giyen kişilerin yanına daha çok uğrar.


Sivrisineklerin sevmediği gıdalar

Sivrisineklerin sevmediği gıdalar

B ve C vitamini yönünden zengin besinler sivrisineklerin çok sevmediği gıda gruplarından. C vitamini suda eriyebilen bir vitamin olduğundan vücutta birikmez, fazla terlemeyi önler, sivrisinekler de bundan nefret eder.

Sivrisineklerin sevmediği bitkiler

Fesleğen, reyhan ve karanfil kokusu sivrisinekleri uzaklaştırır. Cam önüne koyabileceğiniz bu bitkileri başucunuza koymak daha etkili olmasını sağlar. 


Sivrisinekler terli vücudu ve ayak kokusunu sever

Sivrisinekler terli vücudu ve ayak kokusunu sever

Sivrisinekler daha çok terli olan vücutlara ve ayak kokusu problemi yaşayan kişilere gelir. Yatmadan önce duş almak bu davetsiz misafirlere karşı koruyabilir.

Sivrisinekler sirke sevmez

İçinde sirke dolu bardağı cam önüne koyulmalı. Güçlü kokusu sinekleri yaklaştırmaz ve içeri sokmaz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yumurta nasıl haşlanır? Yumurta haşlama çeşitleri