Siyaset'Başbakan'ın evine polis göndermek isteyenler var'
Paylaş
'Başbakan'ın evine polis göndermek isteyenler var'

Skyturk360'ta İki Görüş programına konuk olan Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren, 17 Aralık operayonuyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu

“Başbakan’ın evine polis göndermek isteyen bir yapı var” diyen Taşgetiren operasyonun ardından Cemaat ile CHP ve Doğan Grubu’nun paralel hareket ettiğini öne sürdü.

Skyturk360’ta Radikal Gazetesi Yazarı Oral Çalışlar ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan birlikte sundukları “ İki Görüş” programına dün akşam, 17 Aralık operayonu sonrası Bugün Gazetesi’nden istifa eden gazeci-yazar Ahmet Taşgetiren konuk oldu.

Taşgetiren “Bu yapılanma Başbakan’ın kapısına polis gönderelim deselerdi ne olurdu? Bunu yaparlar mıydı? Bu gözükaralığı görüyorsunuz. Onun için de başbakan MİT Müsteşarına yapılanlar bana da yapılabilir diye düşündü”dedi.

'MUHAFAZAKAR TABANDA GERİLİM VAR'

Cemaatle hükümet arasındaki gerilimi değerlendiren Yazar Ahmet Taşgetiren “Gerilimin orjinalliği muhafazakar bir tabanın içinde yer alan bir grupla iktidar arasında farklı duruşların ortaya çıkmış olmasından kaynaklanıyor” diyerek bunun seçimlere nasıl yansıyacağı konusunu merak ettiğini söyledi.

Türkiye’de yaşanan tartışmaların sistem sorunundan kaynaklandığını ifade eden Taşgetiren, Cemaatle hükümet arasındaki gerilimin tabanda da ayrışmaya neden olduğunu bilerterek “Ak parti iktidarını önemseyen toplum kesiminin Ak Partiye muhalif duran toplum kesimiyle farklılaşması sözkonusu. Yaşananlar sadece siyasi değil toplumsal gerilimi de ifade ediyor. Diğer gruplar cemaatin duruşunu yadırgıyorlar, eleştiriyorlar” dedi.

'TÜRKİYE’DEKİ CEMAATLERDE ŞİDDET BOYUTU YOK'

Türkiye’deki İslami cemaatlerin ve siyasal hareketlerin diğer müslüman ülkelere göre meşru zeminde hareket ettiklerini ve şiddetle ilişkileri olmadığını söyleyen Ahmet Taşgetiren bunun nedenini “ Türkiye hiçbir zaman bağımsızlığını kaybetmemiştir. Bağımsız ülke ile bağımsızlık mücadelesi veren ülkeler arasında farklılıklar oluşuyor. İslam dünyasında yaşananların terör mü yoksa milli kurtuluş hareketleri mi olduğu konusunda tartışmalar var” diyerek açıkladı.

Haberin Devamı

'HİZMET MEDYASI SAVAŞÇI BİR DİL KULLANIYOR'

Bugün gazetesinden kovulmadığını, kendi isteğiyle ayrıldığını söyleyen Taşgetiren “ Gazetenin yayın çizgisiyle ciddi bir bakış farkı ortaya çıktı. Hizmet medyası diye nitelenen mecralarda savaşçı bir dil hakim olmaya başladı. Bunu uygun bulmadığımı özel görüşmelerimde söyledim. Gazeteciler Vakfı kurucu üyelerindenim, orada dostlarım var” İfadelerini kullandı.

'HİZMET CAMİASIYLA CHP VE DOĞAN GRUBU NEREDE BULUŞUYOR?'

Kılıçdaroğlu’nun Hizmet medyasının birinci sayfalarında tarihte görülmemiş kadar çok yer aldığını belirten Taşgetiren “Son operasyona Hizmet medyasının farklı bir şekilde sahip çıktığı görülüyor. Bunu herkes sorgularken Doğan Medya, CHP sorgulamıyor. Camia ile paralel hareket ediyorlar. Böyle bir monte oluş sözkonusu. Nerede buluşuyorlar? ” dedi.

CHP yakınlaşmasını camianın tabanına anlatamayacağını söylen Taşgetiren “Ak Parti hükümetinin devrilmesini isteyen odaklar var. Camianın tabanında bunun karşılığı yok.CHP ve Doğan Grubuyla problemli olan muhafazakar kesimle de yabancılaşma sözkonusu olur” dedi.

'BAŞBAKAN’IN EVİNE POLİS GÖNDERMEK İSTEYENLER VAR'

Türkiye’de sorunlu bir yargı olduğunu söyleyen Taşgetiren Başbakan’ın evine polis göndermek isteyenlerin de olduğunu söyleyerek “Emniyet ve yargı içindeki yapı bir projenin içinde müştereken rol alıyor konuma geliyorsa bu vatandaş için de tehlikelidir. Hiçbir siyasetçi buna gözyummaz. Bu ülkede başbakanlar darbeden kapılarının zili çalındığında haberdar olmuşlardır. Benzer olay burada da yaşandı. Ankara Valisi’nin operasyondan haberi polisler adres sorduğunda oldu. Bu yapılanma Başbakan’ın kapısına polis gönderelim deselerdi ne olurdu? Bunu yaparlar mıydı? Bu gözükaralığı görüyorsunuz. Onun için de başbakan MİT Müsteşarına yapılanlar bana da yapılabilir diye düşündü” dedi.

Haberin Devamı