Siyaset Gül'ü protestoya yaka paça gözaltı
Paylaş
Gül'ü protestoya yaka paça gözaltı

Cumhurbaşkanı Gül'ü Yıldız Teknik'te protesto eden öğrencilerden ikisi yaka paça gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katıldığı Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Akademik Yıl Açılış töreni öncesi bir grup öğrenci, "Parasız eğitim istiyoruz", "Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz'a özgürlük" pankartı açarak, protesto gösterisi yaptı. 1'i kız 2 öğrenci gözaltına alındı.

Haberin Devamı

Polis yaka paça gözaltına aldığı iki öğrenciyi uzun süre taşıyarak oditoryum binası önünden uzaklaştırdı

Cumhurbaşkanı Gül'ün törenin yapıldığı Oditoryum binasına girişinden hemen sonra meydana gelen protestoda, 30 kişilik bir öğrenci grubu, B Blok önünde açtıkları pankartla ve attıkları çeşitli sloganlarla parasız eğitim talebinde bulundu.Üzerinde "Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz'a Özgürlük", "Parasız eğitim istiyoruz, alacağız- Gençlik Federasyonu" yazılı pankartı açıp "Parasız eğitim istemek suç değildir" sloganları atan biri kız iki öğrenciye polis ve üniversitenin özel güvenlik görevlileri müdahale etti.

Öğrenciler gözaltına alındı. B Blok önünde önünde toplanan öğrenciler "Üniversiteler bizimdir", "Cemaate geçit yok", "Üniversitede AKP istemiyoruz. Harun Yahya'lar istemiyoruz" sloganları atarak, törenin yapıldığı binaya yürümek istediler. Polis buna izin vermeyince grup, oturma eylemine başladı.

Haberin Devamı

Ümit TÜRK - İSTANBUL DHA