'Siz de tanıdık yüzlere rastlayabilirsiniz!'

Kadıköy'ün insanı içine çeken sıcacık ortamını, yaşanmışlık dolu anıların canlandığı evlerini, bulutsuz, bavulsuz hatta umutsuzken çıkabileceğiniz bir yolculuğa benzetebileceğimiz sokaklarını bilirsiniz. Onları birileri sizler için ölümsüzleştirmiş

02 Eylül 2014, Salı 17:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbullu gençler 2'ye ayrılır. Taksim'i sevenler ve Kadıköy'ü sevenler .Genelde bu iki grup karşılıklı olarak birbirlerinin semtlerinden haz etmez.

Kadıköy'ü evi olarak görenler Taksim'i fazla şatafatlı fazla yabancı bulurlar, kendilerini dahil hissedemezler. Diğer grubun cevabı da her zaman hazırdır: 'Kadıköy mü? çok sönük.'

Bizim bugün üzerine konuştuğumuz grup Kadıköylüler. Bir grup genç kıymetli Kadıköy'leri için bir şeyler yapmak ve bu samimi ortama katkı sunmak istemiş.

Bunun üzerine her gece çıkıp sokaklarda oturan, dans eden, sohbet eden, içki içen insanların fotoğraflarını çekip onları tanımaya başlamışlar.

'Kadıköy Sokak' ismini verdikleri grubun mottosu “Siz de tanıdık yüzlere rastlayabilirsiniz!” bir an da ortaya çıkmış oldu'' şeklinde tanımladıkları ve başlangıcı 22 Mayıs'ı bulan bu etkinlik güzel şeyler ortaya çıktıkça, sokaklar büyüdükçe yeni fikirlere yelken açmayı hedeflemişler.

Mekânlarda da çekim yapmaya başlamak isteyen ekip yakın zamanda Kadıköy'de oldukça bütünleştirici bir etki yaratmayı amaç ediniyor.

Bu kadar samimi bir ortamı, bir fotoğraf karesine dönüştürmek elbette ki zor bir iş değil, ama o an insanların hissettiklerini yansıtmak zor. Eğer etkili bir şekilde kullanılırsa bir fotoğraf gerçekten çok şey anlatabilir. Aşağıda yer alan bazı örnekler kimi zaman iyi bir dostluğu kimi zamansa aşkı anlatırken, sokaklar içinde aslında hiç de yalnız olmadığımızı vurguluyor.

Cuma ve Cumartesi günleri yapılan çekimlere bazen siz de denk gelebilir ya da sosyal medya aracılığıyla fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Onları sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz. https://www.facebook.com/sokakkadikoy https://www.instagram.com/kadıkoysokak https://www.twitter.com/kadıkoysokak

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli'deki doğa harikası Çırtan Şelalesi ilkbaharda bir başka güzel