Sizi yorgun ve yaşlı gösteren makyaj hataları

Makyaj yapmayı hepimiz seviyoruz! Kimi zaman sosyal medyada gördüğümüz bir makyaj videosundan kimi zaman bir ünlünün yaptığı makyajdan etkilenip kendi çapımızda güzelliğimizi yansıtmaya çalışıyoruz. Durum böyle olunca da hatalar ardı ardına geliyor. Bazı makyaj hataları sizi olduğunuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterebilir.

29 Ekim 2021, Cuma 09:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
NEMLENDİRİCİYİ ES GEÇMEK

NEMLENDİRİCİYİ ES GEÇMEK

Kuru cilt her zaman sizi yorgun ve yaşlı gösterecektir. Makyaj yapsanız da yapmasanız da, nemlendirilmiş bir cilde sahip olmak, size genç, pembe ışıltıyı verecektir. Mevsim ne olursa olsun, nemlendirici kreminizin veya serumunuzun SPF'ye sahip olması önemli. Böylece güneşten korunabilirsiniz.

YANLIŞ KIRMIZI RUJ TONU

YANLIŞ KIRMIZI RUJ TONU

İçinde fazla turuncu veya mavilik olan kırmızılar yerine doğal kırmızı tonu tercih etmeniz ideal olacaktır. Doğal kırmızı cildinize canlılık katacaktır.

YANLIŞ KAPATICI KULLANMAK

YANLIŞ KAPATICI KULLANMAK

Göz altı kapatıcınızın tonu doğru değilse muhtemelen göz altı torbaları ve koyu halkalarınız ortaya çıkaracaktır. Kapatıcınızı seçerken ve uygularken doğru ışıkta olduğunuzdan ve tonunun doğru olduğundan emin olun.

GÜMÜŞ VE BRONZ MAKYAJI YANLIŞ TENE UYGULAMAK

GÜMÜŞ VE BRONZ MAKYAJI YANLIŞ TENE UYGULAMAK

Sıcak tene gümüş veya soğuk tene bronz göz makyajı uygulamak büyük bir hatadır. Soğuk ciltlilerin bronz makyaj yapması hasta ve yorgun gözükmelerine neden olacaktır. Sıcak ciltlilerin gümüş renkli makyaj yapmaları da aynı etkiyi yaratacaktır.

YANLIŞ FONDÖTEN

YANLIŞ FONDÖTEN

Fondöten lekeleri gizleyebilir ve cildimizin daha düzgün görünmesini sağlayabilir. Ancak yanlış şekilde uygulamak sizi bitkin gösterecektir.

İlk olarak cilt tonunuzun fondötenle eşleştiğinden emin olun. Makyaj için alışveriş yaparken yardım isteyebilirsiniz. İkinci olarak, sıvı veya toz formdaki fondöteninizin kurumadığından emin olun.


GRİ MAKYAJ

GRİ MAKYAJ

Bir palette gözünüze muhteşem görünmüş olabilir ancak çoğu insan için, herhangi bir gri tonlu makyaj cildin gri görünmesine neden olur. Bu durum sadece sizi yorgun göstermez, aynı zamanda hasta görünmenize de neden olur.

FAZLA EYELINER

FAZLA EYELINER

Eyeliner genellikle gözlerinizi patlatır ve canlandırır. Fakat çok fazla sürmek gözlerinizi küçücük ve yorgun gösterir. Gözleri daha fazla açmak için alt kapağa daha açık renkli bir kalem sürün. Beyaz astar da aynı şeyi başarabilir.

AZ ALLIK SÜRMEK YA DA HİÇ SÜRMEMEK

AZ ALLIK SÜRMEK YA DA HİÇ SÜRMEMEK

Allığın azı da yorgun gösterebilir. Allık size o doğal ışıltı ve enerjiyi verir. Önemli olan, nemlendiricinizi uyguladıktan hemen sonra sadece bir dokunuş uygulamaktır. Hızlı bir uyanma çağrısı için elmacık kemiklerinden başlayarak saç çizgisine doğru sürün.

FAZLA MAKYAJ YAPMAK

FAZLA MAKYAJ YAPMAK

Yeterince makyaj yapmamanın sizi solgun göstermesi gibi çok fazla makyaj yapmak da sizi yaşlı gösterecektir. Çok fazla kontur, fondöten, kapatıcı ve aydınlatıcı kullanmak doğal parlaklığınızı köreltecektir. Çözüm, nemlendirici içeren fondötenler gibi diğer cilt bakım ürünleri ile aşılanmış çok amaçlı ürünleri tercih etmektir.

FAZLA PUDRA

FAZLA PUDRA

Çok fazla pudra kullanmak cildinizi kuru, yaşlı ve yorgun gösterebilir. Kremler ve sıvı formüllere bağlı kalın ve bir pudra kullanmanız gerekiyorsa, parlaklığı gidermesi ve kolaylıkla karışması için yarı saydam bir toz haline getirin.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cildinizi besleyen 5 süper gıda!