Şoför ve yolcular 'Allah'ım sen yardım' diye bağırıyordu

Şoför ve yolcular 'Allah'ım sen yardım' diye bağırıyordu

Muğla’da 24 kişinin öldüğü tur kazasından yaralı kurtulan Bircan Kıran, midibüs şoförü Armağan Sertbaş’ın kaza sırasında aracı hızlı kullandığını belirterek, o anları, "Şoför, ’Eyvah arabanın freni patladı’ dedi. Yanındaki yedek şoför koltuğunda eşi (Duygu) ve 10 aylık çocukları (Nehir) oturuyordu. Şoför ve otobüstekiler, ’Allah’ım sen yardım et’ demeye başladı" diye anlattı

15 Mayıs 2017, Pazartesi 17:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Muğla’da 24 kişinin hayatını kaybettiği kazadan yaralı kurtulanlardan Bircan Kıran, tedavi gördüğü hastanede, o anlarda yaşanan dehşeti anlattı.

Yolculuklarının iyi gittiğini, yanında görümcesi ile torunun bulunduğunu söyleyen Bircan Kıran, şöyle konuştu:


'EYVAH ARABANIN FRENİ PATLADI'


"Marmaris’e gidiyorduk, erken saatte yola çıktık. Yolda mola verdik. Moladan sonra gezeceğimiz yerler hakkında bir kadın mikrofondan konuşmaya başladı. Bu sırada şoför, ’Eyvah arabanın freni patladı’ dedi. Yanındaki yedek şoför koltuğunda eşi ve 10 aylık çocukları oturuyordu. Şoför, ’Allah’ım sen yardım et’ demeye başladı.24 kişinin hayatını kaybettiği kazada sürücünün son sözü: Bittik


Sadece frenin patladığını söyledi. Bir de ’arabada çocuk var, arabada çocuk, çocuğa dikkat edin’ dedi. O çocuk da annesinin kucağındaydı. Benim yanımda görümcemin torunu vardı, görümcem vardı. Otobüstekiler ’Allah’ım sen yardım et’ demeye başladı. Sonra da kıyamet gibi gürültü koptu. Gerisini zaten hatırlamıyorum."


Faciada yaralı kurtulanlardan Bircan Kıran, tedavi gördüğü hastanede, o anları anlattı
 

'ŞOFÖR KAZADAN ÖNCE HIZLI ARABA KULLANIYORDU'


Şoförün kaza meydana gelmeden önce aracı hızlı kullandığını da vurgulayan Kıran, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yolculuk gayet iyiydi. Bir aksilik yoktu. Ancak son etaplarda şoför hızlı kullanmaya başladı. Yokuş aşağı olunca fren patladı. Şoför yolda hata yapmadı ama dediğim gibi yokuş aşağı arabayı hızlı kullanıyordu. Kadınlar kazadan önce bağırdı çağırdı, feryat figan etti. Ben de birisinin üzerine düşmüşüm. ’Allah’ım yardım et’ diye bi ses duydum. Ben kendim de aynı kelimeleri kullandım. Araba nasıl devrildi, nereye düştük onu hiç hatırlamıyorum. Hastanede kendime geldim. Kazaya dair bir şey hatırlamıyorum. Gözlerimi açtığım zaman otobüsün içerisinde sadece yan duran koltukları gördüm."11 aylık Nehir'in midibüs faciasından mucizevi kurtuluşu!

 

TUR 150 TL’MİŞ, BAŞKA TURLARIN BİLGİSİ DE VERİLMİŞ


Turu otobüste mikrofonla bilgi veren kadının (Nazlı Ceylan) düzenlediğini de ifade eden Bircan Kıran, "Orada bir kadın mikrofonu aldı, Marmaris’e girdiğimiz zaman otele yerleşeceğimizi, akşam eğlence olacağını, arzu eden olursa havuzlara girebileceğimizi söyledi. Yeme içme sınırsız dedi. Sabahleyin kahvaltıyı şu saatte yapacağız bir kaç yere gideceğiz akşam da saat 23.00 gibi evlerimizde olacağız’ dedi. Biz tur için 150 TL verdik. Yeme içme her şey onlarlaydı. Mikrofonda konuşan kadın turu düzenliyormuş. Hatta Kapadokya gezisi var birkaç yere daha gezinti var diyerek fiyatlarını söyledi" dedi.

Bu arada Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hastaları İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur da ziyaret etti. Hastaların genel sağlık durumları hakkında bilgi veren ve tedavilerinin sürdüğünü söyleyen Bediha Salnur, bir kişinin hayati tehlikesinin bulunduğunu, yakından takip ettiklerini ifade etti.

Midibüsün kaza anı, başka bir aracın kamerasına böyle yansımıştı:Taylan YILDIRIM - Timur TARLIĞ / İZMİR (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika! İçişleri'nden yeni genelge: Çalışma saatleri belli oldu