Sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık duyurdu...

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık duyurdu...

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı'ndan koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama geldi.

05 Nisan 2021, Pazartesi 09:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Covid-19 salgınıyla mücadelede kontrollü normalleşme dönemindeyiz. Bu dönemde illerimiz vaka sayılarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde risk gruplarına ayrılarak tedbirler bu seviye gruplarına göre belirlenmiştir.

  • Yeni süreçte ülke genelinde hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması 21.00-05.00 saatleri arasında devam etmektedir. 
  • Hafta sonlarında ise; düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında, 
  • Yüksek risk grubunda yer alan illerimizde, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Cuma 21.00 -Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla, Cumartesi günü saat 21.00’de başlayıp Pazar günün tamamını kapsayıp Pazartesi saat 05.00’de bitecek şekilde, 
  • Çok yüksek risk grubundaki illerimizde ise, Cuma günü saat 21.00’de başlayıp 
  •  Cumartesi ve Pazar günün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde, uygulanmaktadır.

Bu kapsamda 29 Mart-5 Nisan tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden *26 bin 649” kişiye adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Salgınla mücadelemiz sona erip, tam normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz.  Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Polis çağırdılar! 12 bin lira ceza yediler! İptal için 15 günleri var…