Son dakika! Bakan Kurum'dan stokçular hakkında flaş açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Usulsüz fiyat artışı ve stok yapanların tespiti için 81 il belediye başkanımıza genelge gönderdik. Bu usulsüzlüklere cezai yaptırım uygulayacağız" dedi.

Son Güncelleme:
A A
Son dakika! Bakan Kurum'dan stokçular hakkında flaş açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ile Sivas’a geldi.

Kurum, ilk olarak Vali Gül’ü makamında ziyaret etti. Daha sonra Sivas Belediyesi’ni ziyaret eden Kurum, çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Türkiye’nin ekonomik bir savaşla karşı karşıya olduğunu dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şöyle konuştu:

"Dövizle ilgili, petrolle ilgili bir artış oldu. Ancak bakıyoruz ki bazı esnaf arkadaşlarımız bu artışların çok daha üzerinde artışlar sergilediler ve marketlerde, bakkallarda, pazarlarda bu kadar artış olmaması gerekirken, çok daha fazla artışın olduğunu gözlemledik. Dün İçişleri Bakanlığımız, valilerimize genelge gönderdi. Bir gün öncesinde de biz 81 ilde tüm belediye başkanlarımıza bir genelge gönderdik. Tüm fahiş fiyat artışlarından ötürü tüm belediye başkanlarımızı göreve davet ediyorum. Tüm esnafın bu noktada gereksiz fiyat artışı yapan kimse, stok yapan kimse tespit edilmesi görevini kendilerine verdik. Bu görevi zabıtalarımız eliyle yapacaklar. Pazarları, marketleri, tüm esnafı denetleyecekler. Gerçek fiyat artışı yoksa eğer bununla ilgili her türlü cezai işlemi yapacağımızı söylemek istiyorum. Tüm belediye başkanlarımızı da sahada göreve davet ediyorum." DHA


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tonlarca palamutla geri döndü