Son dakika! Denizli'de düşen uçaktaki 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Denizli Çardak Havalimanı'ndan kalkıp bir süre sonra düştüğü tespit edilen eğitim uçağının enkazı Aydın'ın Karacasu ilçesi Yenice Mahallesi'nde bulunurken, uçağın içindeki pilotlar Merve Altun ve Hamdi Yılmaz'ın öldüğü belirlendi

20 Kasım 2018, Salı 09:01 Son Güncelleme:
A A
Son dakika! Denizli'de düşen uçaktaki 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Aydın‘daki bir uçuş akademisine ait uçak, dün saat 11.00 sıralarında eğitim için havalanmıştı. Merkezefendi ilçesi yakınlarında 'acil durum' bilgisi alınan uçak ile saat 11.50 sıralarında irtibat kesilmişti.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri yetkilileri durumu hemen arama kurtarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi. Bir helikopter de uçağı arama çalışması için bölgeye gönderildi. Pilot Hamdi Yılmaz ile teknisyen öğrenci pilot Merve Altun’un bulunduğu TCJZC tescilli tek motorlu Cessna 172 tipi uçağın yeri tespit edildi.

BU SABAH ENKAZA VE 2 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Ekipler çalışmalarına bugün sabah günün aydınlanmasıyla birlikte yeniden başladı. Yapılan çalışmalarda uçağın düştüğü yerin koordinatları belirlendi.

Buna göre, Aydın'ın Karacasu ilçesi Yenice Mahallesi'ndeki dağlık alana giden ekipler, burada uçağın enkazına ulaştı. Ekipler ardından pilot Hamdi Yılmaz ve uçuş eğitimi verdiği öğrenci pilot Merve Altun'un da cansız bedenlerini buldu.

Merve Altun’un Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olduğu, 2 yıldır da uçuş eğitimi aldığı belirtilmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...