Son dakika... Ferhat Tunç serbest bırakıldı

Türkücü Ferhat Tunç, hakkında Diyarbakır'da yürütülen bir soruşturma kapsamında Almanya'dan geldiği Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından Tunç, Bakırköy Adliyesi'ne gönderildi ve ardından serbest bırakıldı.

14 Ocak 2019, Pazartesi 11:22 Son Güncelleme:
A A
Son dakika... Ferhat Tunç serbest bırakıldı

Serbest bırakılan Ferhat Tunç açıklamasında, "İki ayrı soruşturma kapsamında hakkımda yakalama kararı çıkartıldı. Şimdilik serbestim. Yarın tutuklayabilirler. Hakkımda açılmış birçok dava var." ifadelerini kullandı.

"ÜLKEYİ TERK ETMEYECEĞİM"

Tunç, "Diyarbakır Sur'da yapılan binalara ilişkin açıklamalarımdan kaynaklı soruşturma açılmış. Sur'da kadim bir tarih rant uğruna yok edildi. Söylediklerimin arkasındayım. Bedeli ne olursa olsun bu ülkede sanat yaptık, türkülerimizi barış, kardeşlik için söyledik. Cezaevinde de olsa bu ülkede yaşayacağım, ülkeyi terk etmeyeceğim." dedi.

Dün gece uçakla Almanya'dan gelen Ferhat Tunç hakkında, pasaport işlemleri sırasında Diyarbakır'da yürütülen bir soruşturma kapsamında yakalama kararı olduğu tespit edilmişti.

Gözaltına alınan Ferhat Tunç, Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Tunç, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilmişti.

TWİTTER'DAN DUYURDU

Tunç, Twitter hesabından "Almanya'dan gelirken 'aranıyorsun' dediler. Havaalanında gözaltı işlemi yapılıyor" paylaşımında bulundu.

DHASıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ezhel'in 20 yıllık dostu