Son dakika! Fransa'nın başkenti Paris'te peş peşe saldırılar

Paris'te Orly Havaalanı'nda silah sesleri duyuldu. Askerin silahını almak isteyen şüpheli vurularak öldürüldü. Bunun üzerine havaalanı boşaltıldı, uçuşlar durduruldu. Öte yandan Paris'te yol kontrolü yapan polislere de ateş açıldı, 1 polis yaralandı. Polis kaynakları, iki saldırıyı gerçekleştirenin aynı kişi olduğunu açıkladı

 

18 Mart 2017, Cumartesi 11:24
A A
Son dakika! Fransa'nın başkenti Paris'te peş peşe saldırılar
Fransa'nın başkenti Paris'teki Orly Havaalanı'nda duyulan silah sesleri büyük panik yaşanmasına neden oldu.

France 24'ün haberine göre, askerin silahını almak isteyen şüpheli vurularak öldürüldü.

Havaalanı, yaşanması muhtemel silahlı saldırı ve rehin alma olayına karşı tahliye edildi.


BÜTÜN UÇUŞLAR DURDURULDU


Orly Havaalanı'nda bütün uçuşlar durduruldu.

Fransa İçişleri Bakanlığı "Havaalanına gelmeyin" uyarısında bulundu.Fransa Ulusal Polisi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yetkililerden gelecek uyarıların dikkate alınmasını istedi.


SİLAHINI ALIP MAĞAZAYA SIĞINDI


CNN TÜRK Paris temsilcisi Arzu Çakır Morin, Orly Havalimanı'nın Paris'e oldukça uzak bir noktada olduğunu söyledi. Morin şu bilgileri verdi: "Bu sabah saat 08.30 civarında hareketlilik başlıyor. Bir kişi, Orly Havalimanı'nda devriye gezen askerin elinden otomatik silahını alıyor ve bir mağazaya sığınıyor. Güvenlik güçleri bu kişiyi harekete geçmeden etkisiz hale getiriyor."


PARİS'TE BİR SİLAHLI SALDIRI DAHA


Öte yandan Fransa İçişleri Bakanı, Paris'in kuzeyinde bir polis kontrol noktasında başka bir saldırı daha gerçekleştiğini açıkladı.

Yol kontrolü yapan polis ekibine yönelik saldırıda 1 polis memuru yaralandı. Saldırının ardından aracını bırakıp kaçan saldırgan, çaldığı başka bir araçla yoluna devam etti.
 

'SALDIRILARI GERÇEKLEŞTİREN AYNI KİŞİ'


Reuters'ın haberine göre polis kaynakları havalimanında etkisiz hale getirilen kişinin, sabah polise saldıran kişi olduğunu açıkladı.


POLİS, SALDIRGANI BÖYLE TANIMLADI


Bu kişinin "polis ve istihbarat güçleri tarafından daha önce tanınan bir Müslüman" olduğu belirtildi.


HAVAALANINDAN İLK GÖRÜNTÜLER:

 
Sıradaki haber yükleniyor...