Son dakika: Hayvanlarını otlatan talihsiz adamın ayak tabanları patladı! 'Neye uğradığımı şaşırdım'

Son dakika: Hayvanlarını otlatan talihsiz adamın ayak tabanları patladı! 'Neye uğradığımı şaşırdım'

Son dakika haberine göre, Memduh Kaya isimli vatandaş Ağrı'da hayvanlarını otlatırken yüksek gerilim hattının altından geçti. Memduh Kaya bir anda neye uğradığını şaşırdı. Akıma kapılarak ayak tabanları patlayan talihsiz adam acı içinde hastaneye kaldırıldı. Kaya başından geçenleri anlattı...

05 Mayıs 2021, Çarşamba 10:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ağrı'da çocukları ile birlikte hayvan otlatan Memduh Kaya, direkten aşağı sarkan yüksek gerilim hattının altından geçerken akıma kapıldı. Yaralanan Kaya'nın ayak tabanları patladı. Kaya, cehennemi yaşadığını ifade ederek "Bir anda neye uğradığımı şaşırdım. Vücudumda büyük bir ağrı hissettim" dedi.

Olay, 9 Nisan günü Patnos ilçesine bağlı Tanyeli köyünde meydana geldi. Merada, çocukları ile birlikte büyükbaş hayvan otlatan Kaya, direkten aşağı sarkan yüksek gerilim hattının altından geçerken akıma kapıldı. Yaralanan Kaya'nın ayak tabanları patladı. Yardımına koşan çocukları Kaya'yı, Patnos Devlet Hastanesi’ne götürdü. Memduh Kaya, buradaki ilk müdahalesinin ardından da Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ne sevk edildi.


"BİR ANDA NEYE UĞRADIĞIMI ŞAŞIRDIM"

Tedavisi süren Memduh Kaya, elinden giren yüksek gerilim hattının ayak tabanlarını patlatarak dışarı çıktığını söyledi. Cehennemi yaşadığını ifade eden Kaya, "Çocuklarımla birlikte koyunları otlatıyorduk. Direği kırık yüksek gerilim hattının altından geçtim. Ben o hatta elektrik yok biliyordum. Yer yağmur nedeniyle ıslaktı. Bir anda neye uğradığımı şaşırdım. Vücudumda büyük bir ağrı hissettim. Yardımıma gelen çocuklarım beni Patnos'a götürdü. Ayaklarımın altı patlamıştı. Akıma kapılmamla birlikte elektrik kesildi. Kesilmese perişan olurdum. Çocuğum bana dediği, baba elektrik seni çarptıktan sonra şimşek gibi gitti" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sağlık Bakanı Koca beklenen tarihi açıkladı: 3'üncü doz yerli aşıyla yapılacak!