Son dakika: İbrahim Kutluay ilk kez canlı yayında konuştu!

Demet Şener, çocuklarının nafakasını ödemediği gerekçesiyle icra takibi başlattığı eski eşi İbrahim Kutluay ile Kanal D'deki '2. Sayfa' programına peş peşe telefonla bağlanarak tartıştı

09 Mayıs 2019, Perşembe 11:16 Son Güncelleme:
A A

Kanal D'deki '2. Sayfa' programına telefonla bağlanan İbrahim Kutluay, eski eşi Demet Şener hakkında zehir zemberek bir açıklama yaptı. Boşanma süreci boyunca suskunluğunu koruyan Kutluay ilk kez konuştu.

İşte İbrahim Kutluay'ın açıklamalarından satır başları:

''Şunun bilinmesini istiyorum ki, ben bu konularda hiç konuşmadım, hiçbir şekilde polemiğe girmedim. Sadece geçen nafakayı ödemediğime dair bir beyanatta bulundular ve dava açıldı. Ben de nafakayı ödediğime dair makbuzları mahkemeye sundum. Gerekirse yine paylaşırım.

Bu konuyla ilgili hukuki bir açıklama da yapacağım. Ancak üzüldüğüm nokta şudur; ben çocuklarıma çok düşkün bir babayım. Beni tanıyan insanlar ve herkes çok iyi bilir. Benim için öncelik her zaman çocuklarımdır. Bu konuyla ilgili eski eşim sürekli yalan beyanatlarda bulunurken, ben çıkıp bu konulara yorum getirmedim.

Şimdi çocuklarımın ruh halini düşünüyorum. O bakımdan bugün sadece şunu belirtmek istiyorum ki, 'Çocuklarımın sigortalarını iptal ettirdi' diye açıklamaları var. Bunun tamamen gerçek dışı olduğunu belirtmek için bağlandım. Çünkü çocuklarım benim için hassas bir konu. Gerekirse çocuklarımın sigortalarının devam ettiğine dair belgeyi sizlerle de paylaşırım.

Zaten avukatım aracılığı ile yapacağım açıklamada buna da yer vereceğim. Mahkeme kararını hiçe sayarak Demet'in evine gittiğim kesinlikle doğru değil.

Olay şöyle gelişmiştir: Oğlum Ömer beni aradı. 'Baba akşam yemek yiyelim, beraber olalım' diye. Her çarşamba kendisiyle görüşürüz, akşam da bende kalırdı. Ömer'i yoldan aradım. 'Geliyorum' demek için telefona cevap vermedi. Yine aradım yine cevap vermedi.

Sonrasında ulaştım, 'ne oldu oğlum' dedim. 'Annem izin vermedi' dedi. Ben de döndüm evime gittim. Bütün olay bundan ibarettir. Bir babayla çocuğun ilişkisini bu kadar basite indirmek tarif edilemeyecek bir davranış biçimi. Bu konuda konuşmak istemiyorum. Benim için çocuklarım önemli.

Şunu bilmenizi istiyorum ki, ilk günden itibaren kimse mağdur edilmedi. Davanın açıldığı ilk günden itibaren tedbir nafakasını günü gününe ödedim. 2,5 yıldır bütün dekontları bende mevcuttur. Daha sonra anlaşmalı boşandık. 3 milyon TL'yi Demet'e mahkeme huzurunda verdim. Çocuklarıma bağlanan nafakayı her ayın 15’inde ödediğim gibi geçtiğimiz ay da ödedim. Bunların hepsi dekontlarıyla bende mevcut.

Çocuklarımın doğduğu ilk günden itibaren sigortaları tarafımdan karşılanmaktadır. Tıpkı bu sene olduğu gibi. 01/01/2019 tarihinden itibaren sigorta şirketlerinden yenilenmiş poliçeler tarafımda mevcuttur. İsterseniz paylaşabilirim. Kimseyi mağdur etmedim, kimsenin mağduru oynamaya hakkı yok. Kamuoyunu kandırmasınlar, artık kimse bunlara inanmıyor.


'ÇOCUKLARIMI KORUMAK ZORUNDAYIM'

'ÇOCUKLARIMI KORUMAK ZORUNDAYIM'

Ben hayatımı yaşıyorum, istediğim hayatı yaşamakta özgürüm. Çocuklarımı hiçbir şekilde mağdur etmedim, etmem de. Kimseye de muhtaç etmem. 'Koruyorum, korumak zorundayım' gibi garip garip cümleleri anlamakta güçlük çekiyorum. Çünkü bunlara hiç gerek yok.

Çocuklarım benim çocuğum olduğu kadar tabii ki onun da çocukları. Bizim amacımız, onları bu konulardan uzak, sağlıklı huzurlu şekilde büyütebilmek. Ben bu görevimi yapmaya çalışıyorum. Bir baba olarak içim çok rahat. Demet'in boşanma üzerinden reklam yaptığını düşünüyorum.

Nedenini de söyleyeyim, bir boşanma süreci vardı. Kendisi her türlü televizyona çıkıp, her türlü açıklamayı yaptı. Ben ağzımı açmadım. Daha sonra anlaşmalı boşandık.


Mahkemenin verdiği rakamın iki katından fazlasını kendisine vermiş olmama rağmen, çocuklarıma verilen nafakayı günü gününe ödememe rağmen, her türlü benim alın terimle kazandığım evde oturmalarına izin vermeme rağmen mağdur edebiyatı yapıp, yalan beyanlarla gündeme taşıyıp, bu konuyla gündeme gelme çabasını sizin takdirinize bırakıyorum."

"BÖYLE YÜZSÜZLÜK VE ARSIZLIK GÖRMEDİM"

"BÖYLE YÜZSÜZLÜK VE ARSIZLIK GÖRMEDİM"

Kutluay'ın açıklamalarının ardından programa telefonla bağlanan Demet Şener ise eski eşine şu sözlerle sitem etti:

"Anlaşmamızda her ayın 1'inde nafaka yatacak ayın 15'inde değil. Ben icra kararını başlattıktan saatler sonra yatırdı. hala yatmadı hadi çıkarsın dekontları. Ben hayatımda böyle bir yüzsüzlük arsızlık görmedim. Kızımın sigortasının iptal edildiği için kan sonucunu kendi paramla ödediğimin belgesi elimdedir. İnsanın hakkını araması mağdur edebiyatı yapmak mıdır?

"EVİME GELİP SALONUN ORTASINDA GÖMLEĞİNİ DEĞİŞTİRDİ"

"EVİME GELİP SALONUN ORTASINDA GÖMLEĞİNİ DEĞİŞTİRDİ"

Bunun otomatik talimata alacaksın ben senin peşinde mi koşacağım. Ben ondan mal paylaşımı bile istemedim. Benim evime gelmemesi gerek. İcraya verdim diye bana hakaret etti. Çocuklarını alma bahanesiyle evime gelip salonun ortasında ıslık çalarak gömleğini değiştirdi. Bu psikolojik şiddet değilde nedir? Ben hakkımı aramaktan başka ne yaptım? Keşke senden daha önce kurtulsaydım. Ortada gezen fotoğraflara bir şey demiyorsun. Ben bir anneyim ya başka bir annenin orasının burasının gözükmesini kim ister?

"EVİMİN ETRAFINDA 50 TUR ATIYOR"

"EVİMİN ETRAFINDA 50 TUR ATIYOR"

Kurtulamadım gitti ya. Kimse senden evini istemiyor al evin senin olsun. Kim bununla meşhur olup gündeme gelmek ister. Benim iki tane çocuğum var. Uzaklaştırma kararın var evimin önüne gelmeyeceksin. Şoförünle aldır çocuğu. Evimin etrafında farklı araçlarla 50 tane tur atıyor.

Evime geldiği doğru. Farklı bir arabayla evin oraya geldi. Mahkeme kararı var gelemez. Ayın 1'inde nafaka yatacak ben onu aratmaya mecbur muyum. Ben çocuklarıma yeniden sigorta yaptırıyorum. Ben karakolu aradım. Yaklaşık 1,5 saat oralarda dolaştı."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mesut Özil'den 10 numara hareket!.