Son dakika! İsrail bu sabah Gazze'yi vurdu

Reuters haber ajansı, İsrail'in bu sabah Gazze Şeridi'ne yönelik hava saldırıları düzenlediğini duyurdu. İsrail ordusu, Hamas'a ait 4 tesise yönelik hava saldırıları düzenlendiğini açıkladı. Dün düzenlenen hava saldırılarında ise iki Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.

09 Aralık 2017, Cumartesi 11:33
A A
Son dakika! İsrail bu sabah Gazze'yi vurdu
Bu sabah düzenlenen saldırılarda ölü ve yaralı olup olmadığı henüz açıklanmadı.
 

DÜN İKİ FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ


Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyine düzenlediği hava saldırısında 20 yaşındaki Filistinli genç Abdullah el-Atl ile 30 yaşındaki Muhammed es-Safedi'nin öldüğünü açıkladı. 
 

SALDIRILAR DEVAM EDİYOR


Gazze'deki emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait 3 farklı noktaya saldırı düzenledi.

Kaynaklar, Gazze'nin orta kesimindeki bir noktaya 3, güney kesimindeki Han Yunus kentinde bir noktaya 2, kuzeyine de 2 füze ile saldırı gerçekleştirildiği aktarıldı.  İsrail'in, dün akşam abluka altındaki Gazze'nin batı ve kuzey kesimlerinde 3 farklı noktaya düzenlediği hava saldırılarında 1'i çocuk 15 kişi yaralanmıştı. 

Ayrıntılar geliyor...
Sıradaki haber yükleniyor...