Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu

16 Ekim 2018, Salı 13:29 Son Güncelleme:
A A
Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Herkesin şunu çok iyi bilmesini isterim. Bu ülkede CHP olduğu sürece hiç kimse bir gelecek endişesine kapılmasın. Hep beraber hangi görüşten olursa olsun Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız. 

"GİRME DEDİK, BİZİ DİNLEMEDİ"

'Suriye'ye girme' dedik. Yanlış yapıyorsun dedik, bizi dinlemedi bildiğimi okurum dedi.AK Parti'ye oy veren vatandaşlarım Suriyelilerden memnunsanız başımın üstüne. Memnun değilsiniz onları Suriye'ye gönderecek olan parti CHP'dir. Bir yarayı saracağız. Kimsenin burnunu kanatmadan.

"SAĞLIKTA ŞİDDETE EL BİRLİĞİYLE SON VERELİM"

Buradan tüm partilerin genel başkanlarına sesleniyorum. Sağlıkta şiddete son vermek istiyorsak el birliği yapalım. Bu işin partiyle ilgisi yok.  Yalan konusuna değinelim biraz. Yalan bütün inançlarda günahtır. Özellikle ülke yönetme pozisyonundaki kişilerin halka yalan söylemesi çok daha bir ayıptır günahın ötesinde. Peygamberimiz bir hadisinde şöyle der, "yalandan sakının çünkü yalanla günah yan yanadır ve sizi cehenneme götürür"

BAHÇELİ'YE ÇAĞRI

Trump tweet atıyor 'Türkiye'nin Brunson'ı tahliye etmemesi rezalet' diyor. Pence Trump adına 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hükümeti size mesajım var Brunson'ı derhal serbest bırakın' diyor. Açıkça tehdit ediyor. Kimsin sen? Sayın Bahçeli'ye çok açık ve net çağrıda buluyorum Türkiye'nin onuru ile haysiyeti ile oynayan hükümete estek vermeyi sürdürecek misin?

CEMAL KAŞIKÇI SORUŞTURMASI

Ülkende bir gazeteci Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda öyle görünüyor ki öldürüldü. Bir gazeteci senin ülkende nasıl öldürülür? Onun hakkına nasıl sahip çıkmıyorsun? D Öldürüldü, nereye gömüldü o da belli değil. Bunları hep batıdan öğreniyoruz. Batı nereden öğreniyor? Türkiye'den öğreniyor. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.