Son dakika: Kripto para şirketi Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer ile ilgili yeni gelişme! Defalarca görüşmüş

Kripto para borsası Thodex'in firari kurucusu Faruk Fatih Özer İnterpol nezdinde kırmızı bültenle aranıyor. Faruk Fatih Özer'in kripto para vurgunu yapıp kaçmadan önce Arnavutluk vatandaşı bir çiftle defalarca kez telefonda görüştüğü ortaya çıktı. İşte Özer'in kaçma ihtimalinin olduğu ülkeler ve kaçış sürecinin detayları...

02 Mayıs 2021, Pazar 15:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kripto para şirketi Thodex'in kurucusu firari Faruk Fatih Özer'e yönelik operasyonda yeni gelişmeler yaşanıyor. Faruk Fatih Özer'in kaçış sürecinin ayrıntıları....

Özer'in yakalanması için yürütülen çalışmalar gizlilik içinde devam ediyor. Faruk Fatih Özer'in kaçış sürecinin ayrıntıları haberimizde.


Kripto para borsasının Türkiye’deki firmalarından Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, vurgunun ardından kayıplara karıştı.

TRT'nin haberine göre; Firari Özer'in yakalanması için yürütülen çalışmalar devam ederken, Özer'in kaçış hikayesinin ayrıntıları da bir bir ortaya çıkıyor. İlk tespitler Mart ayının başında Arnavutluk'ta bazı kişilerle irtibat kurduğu yönünde.


FARUK FATİH ÖZER'İ ARAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

FARUK FATİH ÖZER'İ ARAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Arnavutluk vatandaşı bir çiftle defalarca telefonda görüştü. Bu çiftten erkek olanın birkaç kez Türkiye’ye giriş çıkış yaptığı belirlendi.

Çift olarak ise 9 Mart’ta İstanbul’a geldiler, ancak 24 saat sonra hızlı bir şekilde Tiran’a döndüler. İşte bu tarihten sonra, aralarındaki bağlantı koptu. Ta ki tarihler 20 Nisan’ı gösterene dek.


20 Nisan Salı günü Faruk Fatih Özer, Air Alabania’dan aldığı tek yön uçak bileti ile Tiran’a uçtu.

Sınırı aşan suçlar konusunda iş birliği ve koordinasyon amacıyla operasyona dahil olan Türk polisi de hem ifade alım işlemlerinde destek oluyor hem de zaman zaman operasyonlara katılıyor.


KAÇMA İHTİMALİ OLAN ÜLKELER

KAÇMA İHTİMALİ OLAN ÜLKELER

Gelelim kaçma ihtimali olan ülkelere... Yunanistan, Makedonya, Karadağ, Kosova ve Bosna Hersek. Bunlara ek olarak sürat teknesiyle İtalya’ya kaçma ihtimali de söz konusu.

Bu nedenle de Arnavutluk’ta Fier, Avlonya ve Durres sıkı takip altında. Ancak bu ihtimalin gerçekleşmesi oldukça zor.


Çünkü İnterpol nezdinde kırmızı bültenle aranan Özer'in, Avrupa Birliği Sınır Güvenliği Teşkilatı FRONTEX’in hakimiyeti olan bir bölgeden kaçmayacağı belirtiliyor. Yakalandığı an teslim edileceği için bu yola başvurma olasılığı düşük görünüyor.

En yüksek olasılıksa Karadağ...Ancak orada da İnterpol ile birlikte hareket eden Türk polisi çemberi daralttı.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bayıltan sıcaklar kapıda, meteorolojiden uyarı