Son dakika: Mahkeme Ceren Hindistan hakkında kararını verdi!

Lerzan Mutlu'ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan oyuncu Ceren Hindistan hakkında mahkeme kararını verdi

14 Şubat 2019, Perşembe 14:47 Son Güncelleme:
A A

Lerzan Mutlu'nun moderatörlüğünü yaptığı 'Söylemezsem Olmaz' programın da Ceren Hindistan hakkında eleştiride bulunulması üzerine Hindistan, sosyal medyadan "Türkiye'nin iki seviyesiz ......çıkmış bizi eleştiriyor. Hayat bizim, dedikodusu sizin hayırdır? İmam nikahlı da olurum, resmi nikahlı da... Hayat benim değil mi? Size mi vereceğim hesabını! Kabul eden benim, yaşayan benim! Sana ne! Yeni doğum yapmış bir anneye bunu yaptığınız için Allah sizin belanızı versin!" notunu düşmüştü.

Ceren Hindistan bu yorumu daha sonra silmişti. Lerzan Mutlu'nun şikayeti üzerine Ceren Hindistan'a 2 yıldan 4 aya kadar hapis cezası istemiyle hakaret davası açılmıştı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada sanık Ceren Hindistan ve müşteki Lerzan Mutlu'yu avukatları temsil etti.

Ceren Hindistan'ın avukatı Levent Turgut Karakoç, müvekkilinin özel hayatıyla ilgili yapılan ağır ve haksız yorumlar karşısında tepki gösterdiğini belirterek, beraatını istedi. Lerzan Mutlu'nun avukatı ise sanığın cezalandırılmasını istedi.

BİN 50 TL PARA CEZASI

BİN 50 TL PARA CEZASI

Davanın bittiğini açıklayan mahkeme, Ceren Hindistan'ın hakaret suçunun ağır tahrik altında işlediğini belirterek bin 50 TL adli para cezası verdi.

Ceren Hindistan'ın sosyal durumu ve bir daha suç işlemeyeceğine kanaat getiren mahkeme, adli para cezasını hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi.

Ceren Hindistan 5 yıl suç işlemediği takdirde dosyası ortadan kalkacak. DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yakınları Kate Holmes'un sağlığından endişe ediyor